Aktuality

20.04.2017 14:06

Oslavy titulu brzdily hromadnou dopravu

Potíže se objevily jen před hlavním nádražím, kde po skončení utkání skandující fanoušci přicházející souběžně ze Zelného trhu a DRFG arény omezovali provoz tramvají. V jednu chvíli jich zde bylo celkem tisíc a z kolejí je musela přesouvat na ostrůvky štítová družstva státní i městské policie. K hladkému provozu přispěly dopravní dispečeři.

19.04.2017 15:56

Zmrtvýchvstání tramvajové trasy

20. dubna v 17, hodin se na ZŠ Holzova v Líšni koná veřejné projednání projektu Znovuzprovoznění tramvajové trati do Líšně. Diskuze se zúčastní náměstek primátora Richard Mrázek, projektanti trati, zástupci Dopravního podniku města Brna a městské části Brno-Líšeň.

17.04.2017 16:57

Čtveřice koní uprchla z výběhu, strážníci tři chytili

Do brněnského Netopýrku se v pátek vypravilo stádo koní. "Strážníky na ně upozornili kolemjdoucí a zavolali na linku 156 několik. Tři koně se hlídce podařilo odchytnout," řekl mluvčí Pavel Šoba. Čtvrtého odvedla dvaačtyřicetiletá majitelka, kterou strážníci upozornili. 

31.03.2017 14:43

Fanoušci hokeje budou moci využít parkoviště na Vojtově

V neděli 2. a v pondělí 3. dubna budou moci využít hokejoví fanoušci na zápasech Komety Brno provizorní parkoviště na Vojtově. Otevře se dvě hodiny před utkáním a uzavře hodinu po hokeji.

29.03.2017 11:02

Galerie Žlutý kopec přivítá kytarového mága Vladislava Bláhu

Ve středu 5. dubna v půl čtvrté odpoledne v Galerii Žlutý kopec ve druhém patře Švejdova pavilonu vystoupí kytarista Vladislav Bláham, který jako jediný z českých kytaristů vystoupil ve slavné Carnegie Hall v New Yorku. 

13.03.2017 14:01

Nový román Jiřího Kratochvila pokřtí v brně

Knihkupectví Barvič a Novotný zve čtenáře i příznivce romanopisce Jiřího Kratochvila na křest nového románu tohoto prozaika nazvaného Jízlivá potměšilost žití. Akce se koná ve čtvrtek 23.března od 17 hodin na ulici Česká 13 v Brně. Ukázky z románu přečte a knihu pokřtí Milan Uhde.

15.02.2017 09:32

Muž venčil nenaočkované psy, jeden z nich kousnul kolemjdoucího

Muž venčil v Zábrdovicích své psy, když se jeden z nich prý zakousnul do nohy kolemjdoucího. Rána byla zhruba pěticentimetrová. Strážníkům majitel psů přiznal, že nejsou očkovaní.

15.02.2017 07:17

V městské části Brno-střed vznikne v září roku 2017 rezidentní parkování

Brno připravuje informační kampaň ohledně rezidentního parkování ve městě. Projekt začne být zaváděn od září roku 2017. Oblasti rezidentního parkování vzniknou v části Brno-střed.

13.02.2017 09:25

Kdo nemá na Valentýna žádný plán, může využít program v zoo

Zamilované páry budou mít 14. února výhodné vstupné, dvojice zaplatí pouze za jednoho. Od půl třetí v zoo uvidíte komentované krmení, u kterého do dozvíte o lásce lachtanů a ve tři odpoledne zase o životě ledních medvědů. Každý, kdo přijde na Mniší horu, bude soutěžit o vstupenky do zoo a může nakrmit žirafy. Jako sladká tečka na závěř čeká na partnery v restauraci U Tygra zmrzlinový pohár.

12.02.2017 21:35

Mladík narazil na dezorientovanou stařenku, vzal ji k sobě domů a zavolal strážníky

Sedmadvacetiletý muž z Komína se v sobotu po páté hodině ráno zachoval ohleduplně ke čtyřiadevadesátileté ženě. Všiml si, že chodí po ulici v pyžamu, vzal důchodkyni k sobě do bytu, aby venku neprochladla. Strážníci ji zabalili do deky a přivolali zdravotníky. Zatímco záchranáři mírně dezorientovanou seniorku prohlíželi v sanitce, strážníkům na operačním středisku se podařilo zjistit její adresu. Hlídka našla byt otevřený, dveře zapřené stoličkou, aby se nezabouchly, klíče z vnitřní strany zámku. Strážníci zkontrolovali byt, zamkli a klíče předali zdravotníkům, kteří převezli ženu na vyšetření do nemocnice. 

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: