VIDEO: Festival Echoes představí inovátory elektronické hudby. Dorazí Colin Benders a Lorenzo Senni

Colin Benders a Lorenzo Senni roztančí brněnskou Flédu. FOTO: Fléda

23.11.2018 20:00 - 23.11.2018 23:00
Oslavu hudební elektronické syntézy slibuje listopadové dějství festivalu Echoes. Tradiční brněnská událost přiveze 23. listopadu na Flédu uznávané hudebníky Colina Benderse a Lorenza Senniho.

Colin Benders a Lorenzo Senni jsou považování za inovativní představitele aktuální analogové taneční vlny. Holandsko-italskou dvojici zároveň spojuje vášeň pro bourání zajetých žánrových hranic. 

Senni je zástupcem věhlasného labelu Warp, na kterém vydává třeba Aphex Twin, Flying Lotus nebo Danny Brown. Senniho osobité tvůrčí postupy vycházející z kolážovité produkce a úprav existujících melodií. Svou tvorbu popisuje jako rave voyeurism.

„Stále mám v tomhle ohledu co říct – jde o vstup na scénu odněkud zvenčí. Hledám tam inspiraci a nové podněty,“ přibližoval Senni období, během nějž se připravoval na vydání další desky.

Colin Benders, jeho parťák pro brněnské Echoes, si nejprve vybudoval jméno ve světě hip-hopu. Pod pseudonymem Kyteman vydal dvojnásobně platinové album The Hermit Sessions. V té době zároveň odstartoval projekt The Kyteman Orchestra, který fungoval jako koncertní soubor.

Společně vyprodukovali další tři alba, vyprodali řadu koncertů a zahráli si na festivalech jako je Pinkpop, Lowlands, Umbria Jazz nebo Rock Werchter. Jejich poslední projekt The Jam Sessions byl realizací myšlenky kompletně autentického vystoupení. Takto postupně vybudovali koncept, jak hudbu komponovat až před zraky diváků. 

Z této myšlenky Benders vychází i ve své současné tvorbě. Jeho živé taneční show staví čistě na improvizaci na modulárních syntezátorech. Live sety tak vznikají od prvotního šumu přímo na pódiu a nikdy se neopakují.

Modulární techno v jeho pojetí často odráží vlastní hudební kořeny a další vlivy: „Beru si trošku ode všeho, co mám rád a upravím si to podle sebe. Na techno je to moc melodické, na trance zase moc hlasité. No a dubové kořeny zase můžou rozhodit ortodoxní fanoušky house music.“

Festival elektronické hudby ECHOES pravidelně pořádá klub Fléda. Jeho cílem je představovat nejaktuálnější zahraniční projekty ale také nadějné talenty české elektronické scény. Dramaturgie akce dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby.

Autor: Fletcher Martin

Místo události: Štefánikova 95/24,Brno

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Největší záhady a tajemství světa budou od poloviny září k vidění v Brně

  15.09.2018 - 02.12.2018
  V sobotu 15. září se v Letohrádku Mitrovských v Brně uskuteční česká premiéra výstavy Největší záhady...

  Písničkář Tomáš Klus chystá podzimní turné k novému albu SpOlu

  30.10.2018 - 04.12.2018
  Tomáš Klus a jeho doprovodná kapela Cílová skupina projedou republiku, aby představili své nové album...

  The Sweet slaví výročí 50 let existence a míří do Sono Centra!

  15.12.2018 - 15.12.2018
  Po vynikajících vystoupeních na podzim 2017 se do České republiky vrací slavná britská glamrocková formace...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: