Lednová Tell or Show bude (Ne)závislá. Setkají se Michal Horáček a Halka Třešňáková

Michal Horáček a Halka Třešňáková se v lednu sejdou v divadelní talk show Filipa Tellera. Zdroj: Divadlo Bolka Polívky

18.01.2019 19:00 - 18.01.2019 21:00
Michal Horáček a Halka Třešňáková v lednu usednou do křesel v divadelní talk show Tell or Show. Moderátor Filip Teller tentokrát zprostředkuje divákům v brněnském Divadle Bolka Polívky nezávislé setkání.

Originální divadelní talk show Tell or Show přivítá v lednu muže se srdcem jako kníže Rohan a asistentku Tondy Blaníka. Hosty herce a moderátora Filipa Tellera totiž budou textař a spisovatel Michal Horáček a herečka Halka Třešňáková.

„Tell or Show, která tentokrát nese podtitul (Ne)závislá, hostí 18. ledna Divadlo Bolka Polívky. Diváci se mohou těšit nejen na atraktivní hosty a zajímavá témata. Filip Teller jako vždy přidá i hravost, nápaditost a interakci s publikem. Právě tyto aspekty společně se scénickými prvky a situačním, často nekorektním, humorem odlišují divadelní Tell or Show od televizních talk show,“ prozradil mluvčí Divadla Bolka Polívky Michal Adamík.

Michal Horáček dokonale naplňuje téma lednového dílu Tell or Show, která se bude točit okolo nezávislosti a závislostí.

„Je to muž, který se už za minulého režimu pohyboval v sázkařském prostředí. Po Sametové revoluci stál u zrodu jedné z největších sázkových kanceláří a jako kandidát na prezidenta vždy zdůrazňoval svoji politickou i finanční nezávislost,“ připomněl moderátor Filip Teller.

Filip Teller se také zaměří i na filmový dokument Robina Kvapila mapující Horáčkovu prezidentskou kampaň, který se  v kinech objeví 24. ledna.

„Poprvé jsem ho viděl až při promítání v předpremiéře na jihlavském festivalu dokumentárních filmů. Rozhodně to není moje „píárko“ – často tam působím jako dost nepříjemnej parchant. Svou kampaň jsem ovšem koncipoval jako radikálně transparentní a „bianco šek“, který ode mne režisér pro dokument dostal, do té koncepce zapadá,“ prozradil první dojmy po zhlédnutí snímku Michal Horáček.

V Tell or Show však přijde řeč i na hazard a Horáčkovu spisovatelskou a textařskou tvorbu. Byl to totiž právě on, kdo se v autorském duu se skladatelem Petrem Hapkou podepsal pod řadu úspěšných skladeb, včetně neoficiální hymny všech karbaníků Srdce jako kníže Rohan, kterou nazpíval Richard Müller.

Jako druhá usedne do křesla pro hosty významná osobnost české nezávislé divadelní scény herečka Halka Třešňáková. Ta mezi širší veřejností proslula především díky roli sekretářky Tondy Blaníka v politicko-satirickém webovém seriálu Kancelář Blaník. Vedle činohry a televizního herectví se věnuje také pohybovému divadlu a spolupracuje s řadou divadelních souborů jako pohybová poradkyně a choreografka.

„Navíc vyrůstala v disidentské rodině. V jedenácti letech s rodinou emigrovala do Německa, aniž by uměla německy. A také její dospívání se vyznačovalo větší dávkou nezávislosti, než bývá zvykem. Takže témat k rozhovoru bude víc než dost,“ řekl dramaturg Tell or Show Matěj Randár.

Filip Teller si navíc pro oba hosty opět připravil nějaké překvapení podobně, jako když v minulém dílu talk show společně s Tomášem Klusem předvedli hudební improvizaci a s televizní moderátorku Noru Fridrichovou nechal popisovat politiky, aniž by mohla uvést jejich funkci a politickou stranu.

„Jsem rád, že se diváci nejen bavili, ale zároveň se dozvěděli i něco zajímavého o našich hostech,“ uvedl moderátor Teller.

Vstupenky jsou k dispozici na pokladně a stránkách Divadla Bolka Polívky a na stránkách Tell or Show. Na další díly Tell or Show se příznivci mohou těšit v termínech 19. března a 21. května.

Autor: Hořínek Svatoslav

Místo události: Jakubské nám. 127/5,Brno

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Víkendové labodílny: Tajemství oceánu poodhalí zajímavé experimenty

  29.01.2019 - 24.03.2019
  Víkendové labodílny pro rodiny s dětmi v zábavném vědeckém parku VIDA!, v sobotu i v neděli od 12. ledna...

  Kubánská noc roztančí Flédu ve vášnivém rytmu Latinské Ameriky

  29.03.2019 - 30.03.2019
  Zahalte se do vášnivých rytmů a nechte se vést tou nejlepší hudbou z Latinské Ameriky.

  V Brně zakotví Titanic. Originální předměty z potopené lodi zaplní výstaviště

  30.10.2018 - 31.03.2019
  Brněnské výstaviště bude hostit od konce října výstavu Titanic. Expozice představí reálné prostory legendárního...

  Aby se nezapomnělo. Brno si připomene teror z dob železné opony

  22.02.2019 - 31.03.2019
  Tisíce pohnutých lidských osudů způsobil režim, který trýznil vlastní lidi. Ti se někdy jen ohradili...

  Do Prahy a Brna se vrátí The Herbaliser. Kapela zahraje směs svých skladeb

  12.04.2019 - 12.04.2019
  Britská kapela The Herbaliser se vrátí do České republiky. V dubnu zde odehraje dva své samostatné koncerty....

  Jan Hnízdil: Příběhy obyčejného uzdravení. Přednáška seznámí posluchače s psychosomatikou

  25.04.2019 - 25.04.2019
  Tělo není hloupé, umí se uzdravovat samo. Jenže my se k němu někdy chováme jako k největšímu nepříteli.

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: