Návštěvníci Flédy zažijí multižánrové jaro. Zahrají IAMX, Extrawelt a Mig 21

Podzimní multižánrová dramaturgie na Flédě bude pokračovat i během jarní sezóny. Zdroj: Fléda Brno

09.02.2019 19:00 - 16.05.2019 23:55
Jarní sezóna na Flédě se ponese v duchu žánrové rozmanitosti a prolínání stylů. V brněnském klubu vystoupí řada velkých jmen světové hudby. Aktuální fúzi elektroniky, synthpopu a alternativního rocku představí IAMX . Novou desku přivezou ikony techno minimalu Extrawelt . A unikátní spojení hip hopu a jazzu přinese The Herbaliser. V květnu a červnu se Fléda přestěhuje ven. Na Špilberku přivítá Mig 21 s Michalem Hrůzou.

Podzimní multižánrová dramaturgie na Flédě bude pokračovat i během jarní sezóny. Rozmanitou sérii velkých zahraničních koncertů zahájí vystoupením IAMX. Na Flédě představí album Alive In New Light. Širšímu publiku bude určena koncertní show norského zpěváka, houslisty a skladatele běloruského původu Alexandra Rybaka s fenomenální estonskou sopranistkou Elinou Nechayeva.

„Příznivci tvrdších žánrů uvítají trojkoncert hardcorových kapel Stick To Your Guns, Nasty a Get The Shot a sólový projekt bývalého člena Rainbow a Deep Purple Joe Lynn Turnera. Novou desku The Sound Of Music, jako vizi současné Severní Koreje v kontrastu k legendárnímu filmovému muzikálu, přiveze do Brna Laibach,“ uvedla manažerka klubu Fléda Sabina Coufalová.

Hip hopové nadšence potěší návštěva uznávaných holandských rapperů Skitse Viciouse a Jaye Reapera zvaných Dope D.O.D. s novinkou The System Reboot. A stejně jako loni se Fléda se sezónou rozloučí open-air produkcí na špilberském nádvoří v čele s velkým zahraničním jménem, které bude uvedeno v následujících týdnech.
 
Dále bude Pokračovat festival živé elektronické hudby Echoes. Ten se po loňské experimentální dramaturgii vyjde víc vstříc většinovému vkusu příznivců současné elektroniky.

„Přes veškeré snahy o originální dramaturgii zahrnující neznámá jména a koncepci propojující různé úhly pohledů na současnou elektroniku, se ukázalo, že brněnské, potažmo české publikum, nemá o takové projekty velký zájem. Stále platí, že lidi chodí na to, co znají a příliš se neženou do toho poznávat něco nového“, vyjádřil se k aktuální dramaturgii Echoes dlouholetý provozovatel klubu Fléda Lukáš Stara.

Pátou sezónu festival zahájí v únoru s ikonou evropské taneční scény, hamburskou dvojicí Extrawelt. Té se v živých vystoupeních daří spojovat digitální a analogovou produkci v jeden taneční organizmus. Arne Schaffhausen a Wayan Raabe v české premiéře představí strhující živou show k nové desce Unknown , na níž posunuli svůj nezaměnitelný rukopis do nečekaných rovin.

„Cestu k novým fanouškům hledá i klubová noc Elektra. Po podzimní sezóně, kterou ovládly techno královny současnosti Nicole Moudaber a Rebekah, bude nyní zkoumat undergroundové kořeny elektronických žánrů. V březnu uvede zásadní postavu francouzského electra 90. let a žánru electroclash, vizionáře The Hackera s aktuálním setem z jeho nového alba Le Théâtre Des Opérations. V dubnu přiveze jednoho z nejprodávanějších technařů planety Umeka,“ uvedla manažerka Coufalová.

Na aktuální dění na domácí scéně klub reaguje sérií koncertů, kterou zahájí legenda brněnské alternativy Dunaj. Fanoušci crossoveru ocení definitivní návrat bytostně koncertní kapely Gaia Mesiah s dlouho očekávaným albem Excellent Mistake. N.O.H.A. přiveze novinky ze svého dnb, world music a dubstep portfolia, Mňága a Žďorp vyzkouší fanoušky z Třínohého psa a Michal Ambrož & Hudba Praha Flédě svěří svůj Srdeční příběh.

„Tradici jarních vystoupení dodrží špička české funkové scény Monkey Business i jejich pražští soukmenovci J.A.R., tentokrát s dvojkoncertem. O ten si řekli i fanoušci slovenských showmanů Horkýže Slíže a domácí metalové stálice Škwor,“ popsala Coufalová.

Dvacet let na Flédě oslaví pop rocková stálice UDG s hostujícím Jakubem Děkanem a ska-punková Fast Food Orchestra s unikátním setem mapujícím svou hudební cestu dvěma uplynulými dekádami. Rekapitulovat budou také The.Switch za účasti mnoha hostů na turné Beautiful 15 Years. Prostor dostane i písničkářství. Společně se do toho opřou Pekař a Voxel následováni Pokáčem. Tečkou za přehlídkou domácí hudební tvorby bude velký koncert pro Brno na Špilberku, na kterém tentokrát spojí síly Mig 21 & Michal Hrůza.

Podrobnosti o dalších koncertech, které se uskuteční ve Flédě, naleznete na stránkách klubu.

Autor: Hořínek Svatoslav

Místo události: Štefánikova 95/24,Brno

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Prázdninové labodílny: S tučňákem na sever

  01.07.2019 - 30.08.2019
  Jaká úskalí mohou potkat tučňáka při cestě z jižního na severní pól? Co je to skupenství látky a jak...

  Královské město Znojmo zve na kulturní léto. Čekají nejen festivaly ale proběhne i bitva o město

  08.07.2019 - 31.08.2019
  Dvouměsíční program nabízí v době prázdnin různorodou skládanku tak, aby si v ní našel zábavu každý –...

  Festival Hrady CZ slaví patnácté narozeniny. Chybět nebude Kryštof, Lucie Bílá či No Name

  12.07.2019 - 31.08.2019
  Jeden z nejpopulárnějších českých festivalů nebude chybět ani v roce 2019. Hrady CZ se představí na celkem...

  Oslavy výročí 150 let MHD v Brně zahájí 73. plavební sezona

  13.04.2019 - 31.08.2019
  První akcí výročních oslav i přicházejícího léta je zahájení plavební sezony na Brněnské přehradě. V...

  Golfové hrátky 2019. RHK Brno spojí sport s byznysem

  19.07.2019 - 05.09.2019
  Byznys se nemusí dělat jen od stolu ve firemní kanceláři, nové obchodní příležitosti lze najít třeba...

  Divokej Bill, Wanastowi Vjecy či Xindl X. Osm krajských měst přivítá Létofest 2019

  12.07.2019 - 07.09.2019
  Neokoukaný model městského putovního festivalu. Tak se prezentuje Létofest, který se v letošním roce...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: