Nenapravitelný romantik Jakub Smolík slaví 60 let, zazpívá s Csákovou i Kolářem

10.10.2019 19:00 - 10.10.2019 21:00
Jakub Smolík, který svými sladce laděnými písněmi oslňuje zejména něžnou část publika, se opět vrací do Brna. Jelikož v září oslaví své 60. narozeniny, připravil na tento rok speciální turné "60". V rámci tohoto turné zavítá ve čtvrtek 10. října 2019 do brněnského Sono Centra, kde ho doprovodí hosté Ilona Csáková, Petr Kolář a skupina Těžkej Pokondr.

Během své kariéry spolupracoval s celou řadou osobností české hudební scény, jako např. s herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Šárkou Tomanovou, Jiřím Zmožkem, Radoslavem Brzobohatým, Michalem Davidem, v jeho klipech se objevily krásky Petra Voláková nebo Eva Vejmělková.

V roce 2003 byl v anketě Český slavík zvolen skokanem roku. V roce 2005 obdržel zlatou desku za CD Chci ti říct. Jakub patří k českým interpretům s největší fanouškovskou základnou, možná i proto, že jeho koncerty jsou obohaceny humorem i jevištní zábavou, a tedy se od běžného koncertu blíží k zábavné show. Těží ze své image, pěkných skladatelských kousků Z.Bartáka, Fr.Kasla nebo J. Zmožka, ale i vytříbeného vkusu pro výběr cover verzí starších českých šlágrů, které mladší část publika dnes zná především díky němu.

V rámci narozeninového koncertu „60“ zazní ty největší hity. Hosté Petr Kolář nebo Ilona Csáková spolu s Jakubem zazpívají duety a dále vlastní písně. Petr Kolář např. složil pro Jakuba velký hit Medový čaj.

Ilona Csáková

Stálice českého popu s hity Tornéro, Amsterdam, Malý vůz, Oh baby baby, Ona ty a ty a já... Ilona Csáková zahájila svou pěveckou kariéru v kapele Laura a její tygři, se kterou nahrála tři řadová alba. Následovala její sólová dráha. Doposud vydala osm sólových desek, jedno „Best of“ album 22x Ilona a reedici s názvem Noc kouzelná/To nejlepší. Za rok 1993 získala cenu Objev roku na cenách Gramy a cenu v kategorii Střední proud za rok 1996. V anketě Český slavík se třikrát stala stříbrnou a jednou bronzovou slavicí. V roce 1998 se stala nejprodávanější českou zpěvačkou. Účinkovala také v muzikálech jako Hair/Vlasy, Kleopatra, Tři mušketýři, Golem, Kat Mydlář, Přízrak Londýna a Sibyla –Královna ze Sáby. Za zmínku stojí i role v projektu oratorium Mistr Jan Hus.

Petr Kolář

Zpěvák, muzikálový herec a skladatel pochází Českých Budějovic. Mezi jeho největší hity patří skladby Vyznání, Ještě že tě, lásko, mám, Den, kdy se vrátí láska (duet s Leonou Machálkovou). Účinkoval v muzikálech: Tři Mušketýři, Kat Mydlář, Vlasy, Krysař, Drákula, Hamlett, Mamma Mia!, Klíč králů, Galileo a další

Těžkej Pokondr

Hudební duo se proslavilo svými coververzemi známých skladeb zahraniční i české popové hudby od šedesátých let až do současnosti. Duo tvoří Miloš Pokorný a Roman Ondráček (název skupiny vznikl z jejich příjmení Pokorný + Ondráček). Autorem většiny jejich textů je Lou Fanánek Hagen. Loni oslavili 22 let na scéně.

Nenechte si ujít narozeninový koncert Jakuba Smolíka s kapelou a hosty. Předprodej vstupenek startuje v ceně od 499,- v síti Ticketmaster, která má v Brně hlavní pobočku v prodejně Indies na Poštovské 2.

 

Autor: Červinková Katka

Místo události: Veveří 113,Brno


Brnokoncert

Agentura Brnokoncert začala fungovat na konci roku 2008. Působí především v Brně, ale nepravidelně organizuje...
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Policisté na jihu Moravy hledají nové kolegy. Umožní jim obléct uniformu na jeden den

  20.09.2019 - 11.10.2019
  Zájemci si mohou na jeden den vyzkoušet, jaké je to být policistou. V rámci workshopu mohou absolvovat...

  Jan Blomqvist & band se vrací do Brna s kompletní kolekcí Disconnected

  12.10.2019 - 12.10.2019
  Velkolepý návrat do Brna chystá producent Jan Blomqvist se svou kapelou. Charismatický berlínský hudebník...

  Brno mapuje historii sportu ve městě. Přiblíží historický cyklozávod či zlatý skif Knapkové

  27.05.2019 - 14.10.2019
  Již více než sto padesát let Brňané organizovaně sportují. Zpočátku patřila výsada takto řízeného pohybu...

  Bratři Ebenové se vracejí do brněnského Sono Centra

  17.10.2019 - 17.10.2019
  Večer se ponese v duchu sofistikovaného folku s vybroušenými texty, které přetékají krásnými slovními...

  Ex-zpěvačku Monkey Business Tonyu Graves zavede Funky tour 2019 do Brna

  18.10.2019 - 19.10.2019
  Tonya Graves, majitelka nezaměnitelného hlasu české hudební scény, míří do Brna. V pátek 18.10.2019 se...

  Do brněnského Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku Mick Harvey a Steve Shelley

  27.10.2019 - 28.10.2019
  Australský hudebník Mick Harvey, který spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a koncertoval s...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: