A zase ty přesilovky! Kometa je nevyužila a s Plzní brala pouze bod z prodloužení

Pulpán vystřílel Indiánům bonusový bod v prodloužení. FOTO: hc-kometa.cz

Brno
  29.01.2017

Kometa doplatila proti Plzni na neproměněné přesilovky, kterých měla dostatek. I když hosty přestřílela téměř dvojnásobně, víc bodů si odvezli právě Indiáni. Pulpán jim zajistil bonusový bod v prodloužení.

Vyrovnaná hra přinesla pěkný hokej a mnoho gólových příležitostí. Branku Ondřeje Němce smazal v přesilovce Jakub Lev – 1:1. Konec třetiny patřil Matěji Machovskému.

V nepřehledných situacích nepovolil a nedal Kometě šanci vstřelit branku. „Machi měl výborný zákroky, celej zápas chytal výborně. Nějaký góly tam spadly, ale to je jedno,“ chválil ho úspěšný střelec Dominik Kubalík.

Právě on, nejlepší střelec extraligy, využil svých rychlých nohou a ujel stíhajícímu Brňanovi. Zakončil to jak jinak než gólem na 2:1. „Pár šancí tam bylo. Ale zápas se mi moc nepovedl,“ dodal.

Snížit mohla Kometa v přesilovkách. Indiáni ji i ve třech neustále vyháněli ven ze svého území. V poslední době jí tyto početní výhody příliš nevyhovují.

„Trápí nás produktivita. Musíme se na to zaměřit, věřím, že to zlepšíme a brzo se to otočí. Hledáme střelce, věřím, že ho najdeme v našich řadách,“ řekl trenér Komety Petr Haken.

Před domácími diváky se poprvé ukázal Alexandre Mallet. Poprvé mu puk zabloudil pouze do kalhot, v třetí části i do branky za Machovského – 2:2.

Zápas dospěl až do prodloužení. Bonusový bod připadl díky Pulpánovu gólu na 3:2 Plzni.

Brno zareagovalo na nešťastné období posilou Kamilem Branencem. Haken prozradil, že by mohl nastoupit už příští týden.

„Má vztah k Brnu, je na tom fyzicky velmi dobře. Kvalita s mladšíma je hrozně důležitá. Věřím, že to bude zdravá konkurence pro ostatní v týmu.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Křídlovická 34,Brno