Americká nadace podpořila výzkum biomedicíny závažných onemocnění  Brno
  24.01.2017

Výzkum biomedicíny v Brně finančně podpořila americká nadace. Tříletý grand zajistí pokračování vybraných aktivit a pomůže i talentovaným českým studentům chemie.

Grand ve výši 7,5 milionu korun získal od americké nadace Isabel & Alfred Bader Fund Kamil Paruch a jeho kolega Jakub Švenda z týmu Medicinální chemie Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

„Grant, poskytnutý na období tří let, pomůže tomuto týmu pokračovat ve výzkumu v oblasti biomedicíny vybraných závažných onemocnění za použití metod organické chemie,“ vysvětlila mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Petra Veselá.

Peníze doplní již získané národní a mezinárodní finanční zdroje.

„Financování vybraných aktivit zajistí hladké pokračování výzkumů. Přispěje také ke zvýšení počtu talentovaných českých studentů chemie, hlásících se o stipendia Alfreda Badera, které umožňují studovat chemii na prestižních amerických univerzitách,“ sdělila Veselá.

„Výzkum již přinesl vysoce kvalitní publikace a patenty na nové léčivé látky s potenciálním využitím coby léčiva závažných onemocnění, na příklad rakoviny prostaty,“ uvedla mluvčí.


Autor: Vendula ŠťávováMísto události: Pekařská 53, Brno


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: