Nemocnice má sestřičku v celostátním finále, loni vyhrál její kolegaMichaela Malá je ve finále soutěže o Nej sestřičku. FOTO: Fakultní nemocnice Brno  Brno
  22.06.2017

Mezi finalistkami soutěže o nej sestřičku je i zdravotnice z Brna. Výhru ze soutěže si Fakultní nemocnice Brno odnesla i z předchozích ročníků, kdy loni Nejsestřičku Sympatie 2016 vyhrál muž.

Staniční sestra Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie Fakultní nemocnice Brno Michaela Malá se dostala mezi dvanáct finalistek soutěže Batist Nej sestřička 2017.

Velké finále soutěže se uskuteční na podzim. "V nejbližších dnech bude na stránkách www.nejsestricka.cz uveřejněno hlasování veřejnosti," uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára.

Nelékařtí zdravotníci z brněnské nemocnice jsou v této soutěži dlouhodobě úspěšní. V roce 2015 vyhrála Renáta Grossová Klementová z Endoskopického centra, o rok později byl v kategorii Nejsestřička Sympatie 2016 a s největším počtem bodů od veřejnosti vyhlášen Jakub Šesták z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

"Tehdy byl jediným mužem v rámci zdravotních sester, který byl ve finále a dostal od veřejnosti nejvíce hlasů," ujasnil Žára.

A proč se Michela Malá rozhodla stát zdravotní sestrou? „U nás v rodině máme několik generací zdravotních sester – moje prateta, teta i nejstarší sestra jsou zdravotní sestry, takže toto povolání prostě máme v krvi. Když jsem byla malá, byla jsem jednou za pratetou v ambulanci, kde jsem si zkoušela čepec zdravotní sestry, vzpomínám si, jak prateta tenkrát řekla, že budu moc pěkná zdravotní sestra," sdělila Michaela Malá.

"Když jsem se v osmé třídě rozhodovala, na jaký směr se vydat, tak jsem si řekla, že to zkusím na zdravotní sestru a vyšlo to. Po čtyřech letech střední školy jsem jako diplomovaná sestra nastoupila do práce ve Fakultní nemocnici Brno. Původně jsem pracovala na ortopedii u dospělých pacientů v Bohunicích," pokračovala.


Autor: Vendula Šťávová

Místo události: Jihlavská 20,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: