Brněnská ZOO zažila rekordní rok. Přivítala přes 330 tisíc návštěvníků  Brno
  05.01.2019

Rok 2018 se zapsal významně do historie návštěvnosti brněnské zoologické zahrady. Za celé období jejími branami prošlo přes 330 tisíc lidí.

Za celý rok 2018 brněnská ZOO přivítala rekordních 330 118 návštěvníků. Nejvíce jich přišlo v dubnu a to 56 021. Přes 52 tisíc lidí si našlo cestu do zahrady v červenci a přes 41 tisíc v srpnu. Do roku 1997 zde fungoval prodej vstupenek v režimu trhacích lístků. Poté byly zavedeny registrační pokladny pro zpřesnění evidence návštěvnosti. V roce 2007 se uplatnil turniketový systém.

„Dosud byl nejúspěšnější rok 2008. Právě tehdy jsme představili první potomky lední medvědice Cory – Billa a Toma. Moc si ceníme každého návštěvníka, který k nám vážil cestu. Zároveň je pro nás stoupající obliba brněnské zoologické zahrady závazkem, abychom nadále pokračovali ve slibně rozjetém zvelebování celého areálu, tedy i v rekonstrukcích a výstavně nových expozic," uvedl ředitel brněnské ZOO Martin Hovorka.

ČTĚTE TAKÉ: V zoo v Brně přišlo na svět kotě jaguarundi, zahrada odchovala i čtyřoké ryby

Během předešlé sezóny byla hlavním tahákem lvíčata narozená na konci roku 2017. Svou roli určitě sehrály také nové expozice dokončené v minulých letech.

„Významným faktorem ovlivňujícím návštěvnost je také počasí. To nám hrálo do karet zejména na jaře. Naopak v létě, hlavně v srpnu, se vedra podepsala pod podprůměrnou návštěvností v druhé polovině prázdnin," řekl ředitel Hovorka.

Pro rok 2019 zahrada připravuje řadu novinek. Hned tou první budou o následujícím víkendu speciální komentovaná setkání zaměřená na zajímavé informace o tom, která zvířata jsou šampiony v odolávání chladu v nehostinných podmínkách. Všichni zájemci se také dozví například to, jak rosomák využívá sněžnice, proč si bobři staví hráze nebo jak škodolibý je papoušek.Autor: Svatoslav HořínekMísto události: U Zoologické zahrady 46, Brno


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: