Brno má nového partnera, je jím maďarský Debrecín, město lázeňství a zdravíBrno má nového partnera. Je jím Debrecín v Maďarsku, město lázeňství a zdraví. FOTO: Wikipedie  Brno
  21.01.2017

Na začátku roku 2017 přibyl na seznamu Brna již šestnáctý partner. Tím se stalo město Debrecín v Maďarsku. To má přes dvě stě tisíc obyvatel a je významné díky vzkvétajícímu lázeňství a zdravotní péčí.

Východomaďarský Debrecín je již šestnáctý partner a smlouvu o spolupráci mězi městy podepsal primátor Petr Vokřál se starostou města Debrecín Lászlem Pappem na stánku Brna na veletrhu Regiontour na brněnském výstavišti.

„Byla podepsána i smlouva o spolupráci mezi Regionální hospodářskou komorou Brno a Obchodní a průmyslovou komorou Hajducko-Biharské župy. Podepsání se uskutečnilo za přítomnosti jejich zástupců a velvyslanců obou států,“ uvedla mluvčí brněnského magistrátu Kateřina Gardoňová.

„V současnosti má Brno 15 partnerských měst. K nim přibyl Debrecín, který je druhým největším městem Maďarska. Má téměř 205 tisíc obyvatel a leží asi 220 kilometrů od Budapešti. Bohatá historie tohoto kulturního a vědeckého centra sahá až do 14. století. Je také městem vzkvétajícího lázeňství a zdravotní péče,“ vyjádřila se Gardoňová.

Už nyní byla mezi městy řeč o výstavě o vile Tugendhat v centru Modem v Debrecínu, nebo prezentace Debrecínu na veletrhu Regiontour 2016 a navázání kontaktů mezi FC Zbrojovka Brno a Debreceni VSC.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: