Brno miluje: na Valentýna vyražte na věž se svíčkami a s romantickou hudbou  Brno
  14.02.2017

Zamilovaní si dnes předávají dárky, květiny nebo cukrovinky na znamení lásky. Některé akce v Brně jsou přizpůsobené především jim a nabídnou kromě promítání filmů i růže a degustace valentýnského vína.

Svátek zamilovaných významně ovlivní dění v jihomoravské metropoli. Například na věži Staré radnice bude mimořádně otevřeno od pěti hodin odpoledne do deseti večer. Zamilované páry si užijí jak výhled, tak i romantickou atmosféru doplněnou svíčkami a hudbou.

Od půl šesté večer se v Labyrintu pod Zelným trhem uskuteční dvě speciální Valentinské prohlídky. „Pro dámy máme nachystány růže a připravena bude degustace valentýnského vína,“ uvádí Turistické informační centrum města Brna.

V kině Art bude pro návštěvníky připravený Valentýnský program, díky kterému Brňané spatří například dokumentární film La La Land, Kubrickovu Lolitu v malém sálu a v osm večer Casablancu nebo třeba indický muzikál Ae Dil Hai Mushkil.

Od úterý do čtvrtka se bude konat i akce Ponrepo v Artu: Restaurované poklady českého filmu. Ponrepo existovalo v Brně ještě v osmdesátých letech a hrálo filmy z Československého filmového ústavu.

Na Valentýna si Brňané mohou zajít do Galerie U Dobrého pastýře na Solidní neúspěch – Vojtěch Rada.


Autor: Lenka Drelichová
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: