Brno se pyšní úspěšnými sportovci: Ondřej Hybký nebo lukostřelec DrahoninskýBrno se pyšní úspěšnými sportovci, důkazem je Ondřej Hybký nebo lukostřelec Drahoninský. FOTO: Magistrát města Brna  Brno
  07.01.2017

Česká federace Spastic Handicap ohlásila svého nejlepšího sportovce, jímž se stal lukostřelec David Drahoninský. Nejlepším sportovcem Brna za rok 2016 je Ondřej Hybký. Brno má významných sportsmanů víc, nepočítá k nim totiž jen ty, kteří něco vyhráli.

Lukostřelec David Drahoninský se v roce 2016 stal nejlepším sportovcem České federace Spastic Handicap. „V dubnu se stal ve Francii mistrem Evropy a při paralympiádě v Riu byl stříbrný. Spolu se Šárkou Musilovou ve smíšených párech získal v Riu bronz,“ popsal mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Ocenění předávala v Králově Poli atletka a představitelka Českého klubu olympioniků Šárka Kašpárková.

Na druhém místě skončila v anketě koulařka Eva Berná z Městce Králové. V paralympijských hrách získala bronz. Na třetím se umístila lukostřelkyně Šárka Musilová z Jánských Lázní v Krkonoších.

Kromě svého ocenění se David Drahoninský pyšní i titulem evropského šampiona.

„V kvalifikaci jsem dosáhl na 575 bodů, což je světový rekord. V následných eliminacích jsem postupně porazil soupeře z České republiky, Itálie, Ruska a Turecka a získal titul. Přitom celé závody provázelo chladné a větrné počasí,“ sdělil Drahoninský.

Hybký je Nejlepším sportovcem Brna 2016

Ocenění bylo víc. Ondřej Hybký ze Sportovního klubu Kociánka Brno získal cenu v kategorii sportovců do třiadvaceti let a může o sobě už potřetí v řadě za sebou mluvit jako o Nejlepším sportovci Brna 2016.

„Na druhém místě skončil dráhový cyklista Tomáš Bábek a na třetí příčce atletka Michaela Hrubá. Nejlepším kolektivem byl vyhlášen tým dráhových cyklistů Dukly Brno,“ prohlásil Poňuchálek.

O jejich umístění rozhodla Akademie brněnského sportu, v jejíž řadě seděli osobnosti a novináři. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v hotelu Voroněž.

Jak to vypadá s ostatními sportovci?

„Adam Ondra z Tesly Brno se letos stal mistrem světa v lezení na obtížnost. Loni zdolal za osm dní jednu z nejtěžších stěn světa Dawn Wall v masivu El Capitan, která se nachází v Yosemitském národním parku v Kalifornii,“ připomněl Poňuchálek.

Mistrem Evropy je Tomáš Bábek z Dukly a kromě toho je i vítězem závodů světového poháru. Na olympiádě ve skoku do výšky se na osmnáctém místě umístila Michaela Hrubá.

„Tým dráhařů Dukly tvoří Tomáš Bábek, Adam Ptáčník, Jiří Hochman, David Kelemen, Robin Wagner a Jiří Janošek. Patří k evropské i světové špičce. Šéftrenérem je Svatopluk Buchta. Do sportovní síně slávy byli uvedeni basketbalistka Pavla Podivínová-Davidová, cyklista Jiří Škoda a in memoriam atlet Jaroslav Alexa,“ dodal mluvčí magistrátu.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: