Brno usiluje o olympijský park v době Zimních olympijských her v Koreji   Brno
  29.01.2017

Město by se chtělo přidat mezi olympijské parky, které povedou k motivaci dětí a mládeže ke sportu. Olympiádou by podlé plánů ožila oblast Riviéry a brněnských veletrhů.

Brněnská radnice se chce zapojit do projektu, který má za cíl vytvoření olympijských parků v některých městech republiky. Parky vzniknou v době Zimních olympijských her v jihokorejském PyeongChangu, které se konají od 9. do 25. února příštího roku.

„Obliba olympijských her je obrovská a my bychom chtěli přiblížit jejich atmosféru i Brňanům a lidem v jeho širokém okolí. Věřím, že by nejenom sportovní fanoušci ocenili možnost aktivního prožití úspěchů našich sportovců,“ uvedl k záměru primátor Petr Vokřál.

Deklaraci o zapojení do projektu brněnští radní už schválili. 

„Základní myšlenkou projektu je oslava sportu, motivace dětí a mládeže ke sportování, propagace profesionální i amatérské úrovně a zapojení všech věkových i výkonnostních skupin,“ vysvětlil mluvčí brněnské radnice Filip Poňuchálek.

Do akce by se zapojily sportovní organizace z regionu, které by se zde mohli prezentovat.

„Případný olympijský park bychom rádi situovali do oblasti Riviéry a brněnských veletrhů. Pro návštěvníky by byl připraven interaktivní program, v němž by si mohli vyzkoušet různé sporty. Zkušenosti od pořadatelů z měst, která olympijský park v minulosti hostila, ukazuje zvýšený zájem dětí o sportovní kroužky po skončení olympiády,“ dodal radní pro školství, mládež a tělovýchovu Jaroslav Suchý.

Obdobné projekty se uskutečnily loni při konání olympijských her na Lipně (350 tisíc návštěvníků), v Pardubicích (400 tisíc návštěvníků), v Plzni (110 tisíc návštěvníků) a v Ostravě (150 tisíc návštěvníků) a dále v roce 2014 v Praze na Letné (400 tisíc návštěvníků).
Autor: Vendula Šťávová


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: