Černých pasažérů v Brně ubylo. Revizoři přitom vybrali na pokutách víc penězPlatební terminály se dopravnímu podniku osvědčily. Revizoři přímo ve vozech vybrali víc pokut než v předchozím roce. FOTO: Dopravní podnik města Brna  Brno
  28.01.2017

Skoro sedmdesát tisíc černých pasažérů načapali v roce 2016 revizoři v brněnské hromadné dopravě. Celkově podnik na pokutách vybral jako v předchozím roce, rok 2016 byl však úrodnější při výběru pokut přímo ve vozech.

Brněnští revizoři vloni načapali skoro 68 tisíc černých pasažérů. To je téměř o tři tisíce méně než v předchozím roce a přesto stoupl počet pokut placených na místě.

„Tuto možnost využívá téměř každý čtvrtý hříšník. Přímo ve vozech se tak loni na pokutách vybralo přes sedm milionů korun, což je o 720 tisíc více než v roce předchozím,“ upřesnila mluvčí Dopravního podniku města Brna Barbora Lukšová.

Celkově na pokutách dopravní podnik vybral 27, 5 milionů korun, což je stejně jako rok předtím.

„Abychom podpořili trend platby pokut na místě, byla od května 2016 část revizorů vybavena mobilními bankovními terminály. Cestující bez jízdenky tak mohli uhradit pokutu bankovní kartou. Kartou je možné platit i při následné platbě v doplatkové pokladně,“ prozradil vedoucí tarifního odboru Dopravního podniku města Brna Vít Prýgl.

Pět platebních terminálů přineslo patnácti procentní nárůst zaplacených pokud přímo ve vozech hromadné dopravy. Brněnský dopravní podnik tak plánuje nákup dalších terminálů.

„Ke snižování počtu zjištěných cestujících bez platného jízdního dokladu dochází postupně už od roku 2014. Přispívají k tomu pravidelné kontroly, efektivní vymáhání pokut, ale i ceny jízdného. Ty už od začátku roku 2012 zůstávají neměnné,“ doplnila Lukšová.


Autor: Vendula Šťávová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: