Do brněnských ulic vyjede vánoční tramvaj. Slavnostně bude představena v PisárkáchSpeciální "šalina" je oblíbenou součástí brněnských Vánoc. Zdroj: bmhd.cz  Brno
  20.11.2018

Tradiční a oblíbená brněnská vánoční tramvaj nebude chybět ani v letošním roce. V pátek 23. listopadu vyjede z vozovny v Pisárkách. Pak se přesune na náměstí Svobody.

V novém kabátu vyjede do brněnských ulic oblíbená vánoční tramvaj. Letošní model bude představen v pátek 23. listopadu ve vozovně v Pisárkách.

„Tradice vypravení vánoční tramvaje trvá třetím rokem a je to jedna z našich neoblíbenějších akcí, kterou chceme přispět k sváteční atmosféře v Brně,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Oproti minulosti se tramvaj dočká designových úprav. Namísto původně lepených jednotlivých světélek připevní pracovníci dopravního podniku na historickou „té trojku“ světelné rámy s různými vánočními motivy.

Tramvaj bude zářit v brněnských ulicích od 24. listopadu do 23. prosince. Jezdit bude ve dvacetiminutovém intervalu na okružní trase z České přes Malinovského náměstí, Hlavní nádraží, náměstí Svobody znovu na Českou.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Hlinky 151,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: