Doba „hájení“ skončila. Za vjezdy do centra bude následovat postihNerespektování dopravní značky může přijít řidiče v centru Brna draho. Od 8. října už strážníci shovívaví nebudou. Zdroj: Ilustrační foto  Brno
  03.10.2018

Víc než měsíc brněnští strážníci neukázněné řidiče, kteří nerespektovali zákaz vjezdu do centra, pouze upozornili a navedli správně. Tomu je ale konec. Za porušení předpisů hrozí od října pokuta.

Když na začátku září zákaz začal platit, obraceli muži zákona šest aut z deseti. Právě tolik jich totiž nemělo potřebné povolení k vjezdu. Postupně se situace zlepšila a do zapovězených míst míří už jen tři z deseti, ani to ale není ideální stav.

„Na okrajích historického jádra Brna dosud strážníci po dohodě s městem především informovali řidiče a působili preventivně. Motoristům, jejichž vozidlo v databázi nefigurovalo, poskytli informace o novém systému a navedli je mimo nejužší centrum. To se ale 8. října změní,“ komentoval mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Strážníci zvažovali zavedení postihů už od začátku měsíce, kvůli probíhajícímu strojírenskému veletrhu však od tohoto nápadu ustoupili. Pokutovaných řidičů by bylo příliš mnoho. A to zvlášť těch, kteří Brno neznají.

Za porušení zákazu vjezdu hrozí řidičům až dvoutisícová pokuta. Vjetí do pěší zóny skončí automaticky u správního orgánu.


Autor: Petr Jindra

Místo události: náměstí Svobody,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: