A zase hlavní nádraží: dva zloději tam okradli opilého důchodce o berli  Brno
  09.09.2016

Dva "nenechavci" před hlavním nádražím využili situace a okradli opilého seniora. Útěk jim však nevyšel, pozoroval je totiž strážník a vzápětí na ně poslal své kolegy. Ti muže vytáhli z tramvaje, kde se pokusili skrýt, a předali je policii.

Čtyřicetiletý muž se v noci na středu pokusil okrást šestašedesátiletého muže, ten navíc chodil o francouzské holi.

"Společně se svým dvacetiletým známým si opilého důchodce vyhlédl, když ho postřehl, jak sedí v přístřešku hromadné dopravy na nástupním ostrůvku před hlavním nádražím," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Jeden ze zlodějů si k oběti přisedl. Nejprve zvolil jednu stranu, kdy si obhlédl, co všechno má u sebe za cennosti.

Posléze se známým od nástupního ostrůvku odešel a za chvíli se opět vrátili. Tentokrát se k nic netušícímu muži posadil z druhé strany.

"Nejprve se mu snažil nenápadně podkopnout berli opřenou o lavičku, pravděpodobně aby odlákal jeho pozornost. Když se mu to nepodařilo, předstíral, že upadl, a celým tělem se na muže položil," pokračoval Ghanem.

Aby si toho důchodce nevšiml, v nestřežené chvíli mu ukradl několik bankovek z peněženky a odkráčel. Netušil, že se to odehrálo "v přímém přenosu". Vše totiž sledoval pracovník kamerového centra strážníků a poslal za podezřelou dvojicí hlídku.

"Mužům nepomohlo ani to, že se utíkali schovat do tramvaje," dodal Ghanem. Strážníci totiž zkontrolovali ostrůvky před nádražím a za zloději zamířili do tramvaje. Oba muže předali policistům.


Autor: Lenka Drelichová
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: