TrutnOFF přepne na BrnoON. Legendární festival by se měl stěhovat příští rok   Brno
  03. 09. 2019

Letní hudební festival TrutnOFF změní své působiště i jméno. S dlouhou historií se přesune na jih Moravy, kde se zaměří na mladší publikum a rozšíří doprovodný program.

Hudební festival Trutnov Open Air Festival, přezdívaný jako Český Woodstock, opustí své rodné město Trutnov, kde se konal do roku 2016. Od příštího roku 2020 by mohl ve své historii pokračovat v Brně, konkrétně předposlední nebo poslední víkend v srpnu. S působštěm změní i jméno, a to na BrnoON Open Air Music Festival.

„TrutnOFF je jedinečný festival svého druhu u nás. Nejedná se pouze o hudební festival, ale návštěvníkům nabízí také kulturně-vzdělávací programy, besedy, debaty, přednášky, semináře i diskuze s osobnostmi napříč žánry. Podobná akce Brnu schází, proto by obnovený festival mohl do města přivést zcela jinou cílovou skupinu,“ řekl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Festival, který je nejstarším českým letním multižánrovým festivalem, se má zaměřit v rámci svého doprovodného programu na mladší publikum. Rozšířit jej má také o filmová a divadelní představení, zapojit studenty, slam poetry či místní performery.

„V rámci festivalu by měla vzniknout i zóna pro prezentaci jihomoravských vinařů či scéna s regionálními a alternativními projekty. Dramaturgie také klade důraz na vzdělání a občanskou společnost.," řekla Kateřina Gardoňová, mluvčí Brna.

První ročník festivalu se konal v roce 1987, avšak byl rozehnán komunistickou Státní a Veřejnou bezpečností. První povolený ročník se konal o tři roky později v Trutnově a u jeho zrodu stál i Václav Havel, který byl v roce 2007 jmenován náčelníkem festivalu. Je známý širokým hudebním záběrem a mimohudebními přesahy do oblasti ekologie, politiky či náboženství.
Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: