FOTO: Do mikulášského odběru krve se v Brně zapojily desítky lidí. I sedm prvodárců  05.12.2018

Mikuláše se v Brně rozhodly desítky lidí, tak, jako už se stalo tradicí, darovat krev. Na transfuzní oddělení fakultní nemocnice ve středu přišlo k odběru 88 lidí. Sedm z nich darovalo krev vůbec poprvé.

Mikuláš. čerti i strážní andělé dohlíželi ve středu na desítky lidí, kteří přišli darovat do fakultní nemocnice v Brně krev.  "Na Transfuzním a tkáňovém oddělení Fakultní nemocnice Brno bylo odebráno 88 dárců," uvedla za brněnskou fakultní nemocnici mluvčí Beatrix Křížová.

A darovat krev přišlo 42 dárců i v Třebíči, kde je odběrové středisko detašovaným pracovištěm brněnského oddělení. 

"Děkujeme všem dárcům, že našim pacientům darovali „kousek sebe“ a pomohli tak v úsilí lékařů o záchranu jejich životů," dodala mluvčí brněnské fakultní nemocnice.

Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno patří k největším a nejvýznamnějším oddělením svého druhu v Česku. "Největší počet transfuzních přípravků, přibližně deset tisíc ročně, putuje na Interní hematologickou a onkologickou kliniku. Odběr plné krve zabere 5 až 10 minut a odebírá se 450 mililitrů," doplnila mlučí Křížová.
Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: