FOTO: Dolní nádraží ožije. Zanedbaný prostor vylepší designová ČekárnaPřednádražní prostor u brněnského dolního nádraží se v květnu promění. Zdroj: MMB  Brno
  14.01.2019

Nevábný a zanedbaný. Takový je přednádražní prostor na brněnském dolním nádraží, které se na půl roku promění v nejdůležitější uzel jihomoravské metropole. Aby se na něj lidé nebáli chodit a nevyhýbali se mu oklikou, rozhodla se brněnská radnice o jeho úpravu. Projekt má název Čekárna.

Designové kontejnery, jež nabídnou možnost občerstvit se, dojít si na toaletu či prostě jen posedět. Právě ty se objeví před brněnským dolním nádražím v květnu. Zmizet by měly až na podzim, kdy se vlakový provoz vrátí na opravované hlavní nádraží.

„Brněnská „Čekárna“ by měla být otevřena od jara až do podzimu, tedy po dobu vlakové výluky. Město do projektu investuje necelé tři miliony korun,“ informovala Jana Běhalová, mluvčí brněnské kanceláře architekta.

Přednádražní prostory jsou v mnoha městech problematickým místem. Brno však situaci hodlá řešit.

„Čekárna má přinést nejen větší pohodlí pro cestující, ale zároveň lidem ukázat, že desítky let zanedbané rumiště v centru města se může změnit na zajímavý kulturní a společenský prostor,“ vysvětlil ředitel kanceláře architekta Michal Sedláček.

Osm designových kontejnerů si město pronajme, využívat je chce později i na jiné akce. Lidé v nich najdou také informační tabule s odjezdy, WiFi připojení, zásuvky či výstavní prostory.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Rosická,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: