VIDEO: V brněnské zoo se narodila žirafa. Chovatelé porod natočili, většinou to štěstí nemají 13. 10. 2016

V brněnské zoo se narodila žirafa síťovaná. Dcera desetileté samice Toshy se má čile k světu. Letos jde už o druhé mládě žirafy narozené v Brně. To předchozí bylo dokonce prvním mládětem brněnské zoo roku 2016.

Zpočátku je vidět jen dlouhý krk visící z těla desetileté samice Toshy. Žuch! Právě narozené - asi šedesátikilové - mládě žirafy síťované si pádem z přibližně dvoumetrové výšky vyzkoušelo, jak tvrdá je zem v brněnské zoo. 

Po zhruba půlhodině už však bylo na nohou a nyní již čile saje mateřské mléko a rozkoukává se po světě. Právě jeho porod zachycuje video, které pořídili ošetřovatelé brněnské zoo. 

„Za celou dobu, co pracuji u žiraf, jsem u samotného porodu byl poprvé. Žirafy většinou rodí nad ránem, a když přijde chovatel do práce, mládě už chodí. Tentokrát jsem měl štěstí být u toho a porod jsem natočil,“ řekl chovatel František Ptáček.

Mládě zůstane první měsíc s matkou oddělené od ostatních zvířat. Za příznivého počasí by však už v příštích měsících mohlo být k vidění i ve výběhu Safari.

„Jak ukázala první veterinární prohlídka, mládě je opět samička a má se čile k světu," uvedla mluvčí brněnské zoo Monika Brindzáková.

Matka Tosha se narodila v Zoo Dvůr Králové, do Brna přijela v roce 2008 a je čtyřnásobnou matkou.

Její nejstarší dcera je šestiletá Tabita, která se před necelým rokem stala matkou samce Timona. V jednom výběhu tedy návštěvníci uvidí babičku, maminku, dceru i vnuka.

V letošním roce se tak v brněnské zoologické zahradě narodila už dvě mláďata žirafy síťované. V lednu narozená samička Zarafa byla dokonce prvním mládětem roku 2016 a nově porodila i desetiletá samice Tosha. 


Autor: Michal KolaříkVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: