Kometa ukončila sérii proher. Hattrickem jí pomohl Hynek Zohorna

I Zohornův hattrick pomohl Brnu k vítězství 4:3 v prodloužení. FOTO: hc-kometa.cz

Brno
  22.01.2017

Zápas mezi Kometou a Hradcem Králové na venkovním ledě byl jako na kolotoči. Rozhodlo se až v prodloužení. Marcel Haščák z trestného nájezdu vystřelil v prodloužení výhru pro hosty z Brna 4:3 . Kometa tak ukončila černou sérii tří proher v řadě.

Nedisciplinovaná Kometa pykala během prvních pěti minut hry hned čtyřikrát. Jaroslav Bednář využil dvojnásobnou přesilovku střelou z nulového úhlu – 1:0. Dymáčkův trest do konce utkání si už hosté pohlídali. Radovan Pavlík, naražený na mantinel, ještě chvíli hrál, na jeho postu ho však od druhé třetiny nahradil třináctý útočník.

Hrdinou Brna byl Hynek Zohorna. Nejprve srovnal skóre, pak si vyšlápl druhým gólem na dobrou cestu k hattricku – 2:1.

Kdyby se hrálo v Brně,  tak by na led padaly čepice. Prostřední z trojice bratří Zohornů dokonal svůj hvězdný večer z úniku. Za tři své střely si připsal tři góly – 3:1. Jeho bratr Radim ovšem musel kvůli zranění ze zápasu odstoupit.

A zase si na chvíli střelecké žezlo převzali domácí. Ve dvojnásobné přesilovce snížil Blaž Gregorc. Zbytek početní výhody využil Bedřich Köhler a mohlo se začít od začátku – 3:3.

Poprvé hodina nestačila
Vysoké tempo hry ukázalo velkou chuť a bojovnost obou týmů. Poprvé se letos mezi Hradcem a Kometou nerozhodlo po šedesáti minutách.

Prodloužení ukázalo, proč je atraktivní hra třech na každé straně. Rastislav Dej trefil pouze tyč, v úniku mohl zvýšit Martin Dočekal či Jan Káňa. Ale brněnská dvaadvacítka byla v úniku s Haščákem podražena.

Protože si podražený nejspíš zranil koleno, musel jet jeho spoluhráč, který nezaváhal. Slovenský útočník rozhodl v nařízeném nájezdu a našel Kometě dlouho ztracené štěstí.

Mountfield HK - HC Kometa Brno 3:4 (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Jaroslav Bednář (Gregorc, Newton), 55. Gregorc (Jaroslav Bednář), 56. Köhler (Jarůšek, Jaroslav Bednář) - 29. H. Zohorna (M. Kvapil), 37. H. Zohorna (M. Kvapil, V. Němec), 50. H. Zohorna, 64. Haščák z trestného střílení.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Komenského 1214/2,Hradec Králové