Kometa otočila bitvu v Pardubicích. Hrdina Mallet skóroval chvíli před koncem

Brno
  29.09.2017

Pardubice vyhlížely po debaklu s Plzní tři body. Z třígólového vedení byla nakonec honička, kdo udeří jako poslední. Kometa se nevzdávala a Pardubice po závěrečné akci padly 5:4.

Začátek hry otevřelo hned několik zajímavých a nadějných střel. Na straně hostujícího Brna od Martina Erata, u domácích Pardubic od Petra Sýkory a následně Patrika Poulíčka.

Domácí však příliš nepotěšila teč před brankářem Ondřejem Kacetlem od pardubického beka. Hostujícím mohl věnovat levný gól, puk o pár centimetrů minul levou tyčku.

Radost propukla v poslední minutě první třetiny. Ex-Komeťák Tomáš Vondráček prostřelil chytajícího Čiliaka – 1:0.

Druhá třetina byla ve znamení gólů. Pardubice díky Treillovi s Quennevillem zvýšili už na 3:0, domácí se tak mohli radovat z poměrně vysokého náskoku.

Kometa záhy odpověděla snižujícím gólem Haščáka. Od té chvíle byly pro Pardubice špatné chvíle. V oslabení skóroval Tomáš Svoboda a Kometa se tak dostala na nejmenší možný rozdíl – 3:2.

Ani třetí třetina nebyla chudá na góly. Minutu a půl po jejím začátku opět skórovaly Pardubice. Dlouho se na dvougólovém rozdílu neohřály a opět Kometa udeřila – 4:3.

Dočkala se vyrovnání a nakonec zápas otočila. Dvě minuty zbývaly do konce základní hrací doby, když loňská posila z Kanady Alexandre Mallet v souhře s Lukášem Nahodilem překonal Kacetla – 5:4. Ani tlak domácím nepomohl.

Pardubice padly doma s Kometou 5:4.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.