Kometa z Třince poprvé v sezoně odjíždí s nepořízenou. Brno prohrálo 4:1

Kometa v Třinci narazila a prohrála 4:1. FOTO: hc-kometa.cz

Brno
  06.01.2017

Neproměněné přesilovky a marodka nezajistila Kometě v Třinci bodový zisk. Navíc se do listiny chybějících přidal i Martin Zaťovič.

Brno dorazilo na páteční zápas oslabeno. Několik hráčů nemohlo odcestovat kvůli zranění či nemoci. Naopak se v bráně objevil znovu Karel Vejmelka, kterého Kometa stáhla z Třebíče.

Právě do jeho brány se již po čtyřech minutách hry dostal puk od Noska. „První třetina nebyla ideální, navíc se nám zranil Martin Zaťovič,“ mrzelo trenéra Komety Petra Hakena.

Po druhém ocelářském gólu dostal Leoš Čermák brněnské do těsného závěsu svou brankou. „Dostali jsme gól na 1:2 z  trochu náhodné situace a vypadalo to, že se bojíme o výsledek,“ okomentoval René Mucha, asistent trenéra Vladimíra Kýhose na domácí straně.

Třetím gólem, i podle Muchových slov, se Třinec uklidnil. Ten Zbyněk Irgl vstřelil bezprostředně po začátku třetí části hry. Naděje na zvrácení zápasu pohřbil Michal Gulaši, když šel za faul na Hrabala do šaten. Rastislav Špirko pak neminul prázdnou bránu a zajistil výhru Třince 4:1.

Nešťastný byl tento zápas i pro navrátilce Vejmelku. „Odchytal vynikající utkání, nikdo mu nic nevyčítá,“ dodal na závěr Haken.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Krajíček, Jank, Hrabal, L. Doudera, Nosek – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Petružálek (A), Marosz, Hrňa – Chmielewski, Špirko, Sýkora.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Dostál) – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, Král – Kvapil, H. Zohorna, M. Erat – Zaťovič (A), Čermák (C), Vincour – Dvořák, V. Němec, Haščák – Dymáček, R. Zohorna, Kratochvíl – Novák.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Frýdecká 850,Třinec