Přetíženou křižovatku na Sportovní ulici nahradí rondel se dvěma pruhyStavbu druhé poloviny kruhového objezdu mají řemeslníci dokončit ještě letos. FOTO: Magistrát města Brna  Brno
  07.03.2017

Původně plánovaný kruhový objezd na vytížené křižovatce nedaleko centra Brna nahradí širší rondel se dvěma jízdními pruhy. Nejpozději v polovině roku začnou dělníci s jeho stavbou.

Kruhový objezd má nahradit křižovatku na Sportovní ulici u výjezdu z Královopolských tunelů. Začít se stavbou jeho druhé části mají dělníci nejpozději v polovině roku.

Řidiči se však nemusejí děsit z komplikací na cestách. „Při stavbě bude zachován stávající provoz pouze s nezbytným omezením dopravy v době napojování stávající silnice na silnici novou,“ vysvětlila mluvčí Magistrátu města Brna Zuzana Taušová.

Chybějící polovinu „kruháče“ dostaví na základě dohody s městem developerská společnost jako součást své investice na sousedních pozemcích.

„Novou infrastrukturu následně město Brno získá do svého majetku za tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Počátečním plánem byl jeden pruh

„Původní smlouva mezi investorem a městem Brnem z roku 2012 počítala s tím, že chybějící část kruhového objezdu bude dostavěna jen v jednom pruhu. Vzhledem k aktuální dopravní situaci v této lokalitě by to však zcela jistě nestačilo,“ uvedl náměstek primátora pro oblast majetku a investic Richard Mrázek.


Autor: Vendula Šťávová

Místo události: Sportovní ulice,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: