VIDEO: Navigace navedla kamion do sídliště, od zaparkovaných aut jej dělilo 15 cmKvůli navigaci ho uvěznila auta, vyprošťovali jak strážníci, tak kolemjdoucí. FOTO: Videozáznam MP Brno  Brno
  13.01.2017

Začalo to slepým posloucháním navigace, když portugalský řidič vjel do jednosměrky na Lesné. Následovalo uvěznění mezi zaparkovanými auty. Z pasti mu pomáhali strážníci, kolemjdoucí a hasiči. Kromě aut vše zkomplikoval i uježděný sníh a celá akce se protáhla na tři a půl hodiny.

Ve čtvrtek večer vjel řidič španělského kamionu na Lesné do jednosměrky, slepě totiž poslouchal navigaci. Po obou stranách parkovala auta a řidič v tahači s návěsem se do ulice nečekaně vřítil.

„Portugalský řidič španělského kamionu vyjížděl ulicí do mírného kopce, kde ho ovšem překvapila ostrá zatáčka. Kamion obklopený z obou stran vozidly neměl šanci pokračovat vpřed, návěs dělilo na bocích od zaparkovaných aut sotva patnáct centimetrů,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Šoférovi bylo šedesát let a neustále se strážníkům omlouval a předváděl jim navigaci, kterou však následoval na sídliště.

„Přestože se muž při průjezdu Brnem nedokázal příliš dobře zorientovat, projevil nakonec brilantní řidičské schopnosti. Hlídka nejprve i ve spolupráci s místními obyvateli kontaktovala několik majitelů stojících aut, kteří si přeparkovali, aby se kamion bezpečně dostal zpět pod zatáčku,“ popisoval Ghanem.

Vycouval zpět 150 metrů
Řidič kamionu mezi auty s pomocí strážníků vycouval o víc než 150 metrů, přestože někdy stačilo málo, aby se návěs dostal do těsného kontaktu s odstavenými auty.

„Když se ocitl na širší komunikaci, uvěznila ho pro změnu vrstva uježděného sněhu. Strážníci nejprve oslovili koordinátora zimní údržby. Ani posyp přímo pod koly kamionu však nepomohl a operační středisko městské policie proto požádalo o příjezd hasiče s vyprošťovací technikou,“ dodal Ghanem.

Od upozornění strážníků až po vyproštění kamionu celá akce trvala tři a půl hodiny.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: