VIDEO: Navigace navedla kamion do sídliště, od zaparkovaných aut jej dělilo 15 cm  Brno
  13.01.2017

Začalo to slepým posloucháním navigace, když portugalský řidič vjel do jednosměrky na Lesné. Následovalo uvěznění mezi zaparkovanými auty. Z pasti mu pomáhali strážníci, kolemjdoucí a hasiči. Kromě aut vše zkomplikoval i uježděný sníh a celá akce se protáhla na tři a půl hodiny.

Ve čtvrtek večer vjel řidič španělského kamionu na Lesné do jednosměrky, slepě totiž poslouchal navigaci. Po obou stranách parkovala auta a řidič v tahači s návěsem se do ulice nečekaně vřítil.

„Portugalský řidič španělského kamionu vyjížděl ulicí do mírného kopce, kde ho ovšem překvapila ostrá zatáčka. Kamion obklopený z obou stran vozidly neměl šanci pokračovat vpřed, návěs dělilo na bocích od zaparkovaných aut sotva patnáct centimetrů,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Šoférovi bylo šedesát let a neustále se strážníkům omlouval a předváděl jim navigaci, kterou však následoval na sídliště.

„Přestože se muž při průjezdu Brnem nedokázal příliš dobře zorientovat, projevil nakonec brilantní řidičské schopnosti. Hlídka nejprve i ve spolupráci s místními obyvateli kontaktovala několik majitelů stojících aut, kteří si přeparkovali, aby se kamion bezpečně dostal zpět pod zatáčku,“ popisoval Ghanem.

Vycouval zpět 150 metrů
Řidič kamionu mezi auty s pomocí strážníků vycouval o víc než 150 metrů, přestože někdy stačilo málo, aby se návěs dostal do těsného kontaktu s odstavenými auty.

„Když se ocitl na širší komunikaci, uvěznila ho pro změnu vrstva uježděného sněhu. Strážníci nejprve oslovili koordinátora zimní údržby. Ani posyp přímo pod koly kamionu však nepomohl a operační středisko městské policie proto požádalo o příjezd hasiče s vyprošťovací technikou,“ dodal Ghanem.

Od upozornění strážníků až po vyproštění kamionu celá akce trvala tři a půl hodiny.


Autor: Lenka Drelichová
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: