​Legenda Gulo Čar a gospeloví Joyful No!se hrají pro Armádu spásy  Brno
  07.06.2016

Kostelní gospel a bujaré romské funky se setkají na jednom pódiu - Joyful No!se a romská formace Gulo Čar zahrají v brněnské Armádě spásy.

Tento charitativní koncert se koná 11. června. "Vybrané prostředky použije brněnská pobočka Armády spásy pro podporu aktivit dětí s handicapem," uvedl za pořadatele Viki Sklář.

Armáda spásy kromě šíření křesťanských hodnot zaměřuje na každodenní pomoc potřebným a jejím heslem je "Srdce Bohu, ruce lidem". V komunitním centru v Brně je navíc sál, kde se konají zkoušky pěveckého sboru i hudební skupiny.

Aktivity Armády spásy jsou rozsáhlejší. "V našich centrech pracujeme s dětmi často pocházejícími ze sociálně znevýhodněných rodin, provozujeme azylový dům a věnujeme se také prevenci bezdomovectví," upřesnila vedoucí sboru Markéta Mamojková.

Gulo čar je legendární skupina složená především z romských hudebníků zařazovaná do žánru gypsy-funk. Nejvíce je proslavila účast na megakoncertech hvězd jako James Brown nebo Gipsy Kings.

Skupina se vytvořila kolem muzikálně nadané rodiny Dirdů. "V současnosti je brněnská Armáda spásy její domovskou scénou. Joyful No!se je v Brně žhavá novinka, nízkoprahový, ale energický sbor působí teprve jeden rok," popsal Sklář.

Joyful No!se preferují "urban gospel", tedy moderní městský gospel, který se nezpívá v černém v kostelích, ale v džínách a tričku třeba přímo na ulici.

"Na vystoupení s Gulo Čar se moc těšíme, jsou to skvělí muzikanti a třešinkou na dortu určitě bude závěrečný společný jam," vzkázali hudebníci.

Benefiční koncert se koná 11. června v brněnském Komunitním centru Armády spásy na adrese Staňkova 6 a začne od 17.00. Vstupné dobrovolné. (red)


Autor: Administrátor Administrátorský
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: