Lodní doprava získává na oblibě, loni přepravila přes dvě stě tisíc lidí   Brno
  26.02.2017

Nejenom autobusy, tramvaje nebo trolejbusy, ale i lodě musí dostat do kondice Dopravní podnik v Brně. Led se začíná pomalu rozpouštět a lidé se tak opět dočkají oblíbeného způsobu dopravy. Pýchou lodního podniku bude nové přístaviště pod hradem Veveří.

O lodě se celou zimu musí starat zaměstnanci podniku, kteří při opravách spotřebují spoustu materiálu.

„Na jednu loď tak během zimní údržby spotřebují pracovníci dopravního podniku přibližně dvanáct kilogramů základní bílé barvy, stejné množství bílého emailu, pět kilogramů červené, deset kilogramů černé a stejně tak modré,“ řekla mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová

V plavební sezóně zajišťuje lodní podnik pravidelnou linkovou dopravu z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Loni svezly lodě 240.000 cestujících, což bylo nejvíc za posledních 19 let.

Udržování lodí je velmi důležité. Kolikrát je to těžší než s autobusy a ostatními stroji.

„Lodě stejně jako jiné dopravní prostředky mají své pravidelné technické kontroly. Ty jsou velice přísné, proto je nutné udržovat lodě po každé plavební sezóně v nejlepším pořádku,“ vysvětlil vedoucí lodní dopravy Martin Ecler.

Návrat se chystá na konec dubna

S novou sezónou přijde i nové přístaviště, které stálo deset miliónů korun. „Letos lodě na Brněnskou přehradu poprvé vyplují 22. dubna,“ okomentoval start první plavby.

„Velkou výhodou nového přístaviště bude jeho bezbariérovost. To usnadní cestu na hrad nejen méně pohyblivým, ale i rodinám s dětmi,“ dodal na závěr Ecler.
Autor: Lukáš Vaňkát


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: