Úřadující mistr si v prvním utkání v roce smlsl na vedoucím Třinci  Brno
  04.01.2019

Přesilovky byly pro Brno v pátečním zápase proti Třinci důležité. Kometa dvě z nich využila a vysloužila si vysokou výhru nad prvním týmem tabulky. Dvěma góly a asistencí zářil Peter Mueller.

Přestože gólový účet utkání otevřel až na začátku druhé třetiny domácí Peter Mueller, první část také přinesla spoustu šancí, ostatně stejně jako celý zápas.

Kometě zatrnulo už po téměř minutě hry. Karel Vejmelka se ale nechytil na Adamského backhandový háček a zabránil jistému gólu. Třinecký útočník přitom jel na Vejmelku docela sám. „Myslím si, že jsme utkání nezačali špatně. Hned v úvodu jsme měli samostatný nájezd a další šance,“ zhodnotil asistent trenéra Třince, Marek Zadina.

Tato brněnská gólmanská jednička čelila velkým šancím, nejnebezpečnějším snad byl Roberts Bukarts, kterého si Vejmelka nejprve pohlídal, ale poté děkoval štěstěně, protože Lotyš trefil tyč. „Jsme spokojeni s maximální bojovností všech kluků, chtěli bychom ocenit brankáře Vejmelku, jenž podal vynikající výkon, který potřebujete k pokoření soupeře jako je Třinec,“ řekl trenér domácích, Kamil Pokorný.

Mueller se poprvé blýskl v brněnské přesilovce, ale po deseti minutách bylo skóre srovnáno. Na Růžičkův gól bleskově, přesně po 46 vteřinách odpověděl Ondřej Němec a vzal Kometě jednobrankové vedení zpátky – 2:1.

Martin Erat, ke kterému se do trojice s Plekancem přidal nově Jan Hruška, našel právě posledního jmenovaného a nabil mu na tutovku. Puk však rozezvučel pouze tyč.

Třetí třetina patřila již Kometě, ta v ní totiž vstřelila dva góly. Mueller se po oslabení blýskl druhým gólem, v přesilovce asistoval šest minut před koncem utkání Zaťovičovi na konečných 4:1 pro Kometu.

Nový rok začali brněnští hokejisté velmi dobře, i když vítězstvím nad prvním Třincem neposkočili ani o místo výš. „Obě mužstva měla řadu šancí, my jsme využili dvě přesilové hry, což byl jeden z důležitých faktorů k vítězství,“ řekl Pokorný.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Křídlovická 911/34, Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: