Mladá dívka se s přáteli fotila v autobuse. Dostala za to pěstí do obličejeMladá dívka se s přáteli fotila v autobuse. Dostala za to pěstí do obličeje. Ilustrační foto  Brno
  19.09.2016

Muž napadl v autobuse mladou dívku, protože mu vadilo, že se fotila s přáteli. Navíc jim jeden mobil vytrhl z ruky a vyhodil jej ven oknem. Dvaatřicetiletého násilníka pak museli strážníci spoutat, protože se jim chtěl vysmeknout a utéct pryč.

Strážníci vytahovali pouta i o víkendu. V sobotu jeden nerudný cestující v autobuse napadl devatenáctiletou dívku, když vůz MHD projížděl ulicí Hvězdoslavova.

"Hlídka pak v autobuse vyzvala útočníka, aby ji následoval ven na zastávku," líčil mluvčí městské policie Brno Michal Simandl.

Dvaatřicetiletému muži se však rozmlouvání se strážníky nelíbilo, proto se je snažil, když vystupovali ven, hrubě odstrčit a utéct jim. Aby se to neopakovalo, museli mu strážníci nasadit pouta.

Svědci i dívka strážníkům popsali, co jeho útoku předcházelo. "Skupinka mladých lidí si krátila cestu domů vzájemným fotografováním, což se nelíbilo cestujícímu, který seděl vedle. Nejprve jim začal nadávat, pak jeden mobilní telefon dokonce vyhodil oknem ven," popisoval situaci Simandl.

Devatenáctiletá dívka se ovšem nedala a svůj telefon muži odmítla dát. Za to však od něho dostala pěstí do obličeje. Případ ještě bude mít dohru u správního řízení.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: