Moravské derby rozhodly přesilovky a vlastní góly. Prvním gólem v sezoně rozhodl Kusko

Góly v přesilovce pomohly oběma týmům k zisku minimálně jednoho bodu. Rozhodl až nájezd Silvestra Kuska. Zdroj: hc-kometa.cz

08.01.2019
Předehrávku 42. kola ovládli domácí 4:3 v nájezdech. V nich bych rozhodujícím hráčem Silvestr Kusko, jehož první gól v sezoně zápas rozhodl. V úterý se týmům dařilo v přesilovkách, Olomouc využila své dvě, Brno jednu. Srovnáno bylo potom na vlastní branky.

Olomouc využila svého brankáře č. 2 Jana Lukáše hned od úvodu zápasu. Branislav Konrád totiž odstoupil hned po rozbruslení. „Byli jsme k tomu nuceni, Konrád onemocněl, odjel do nemocnice, ale nemělo by to být nic vážného. Museli jsme nasadit Lukáše, ale své role se zhostil velmi dobře,“ řekl trenér Olomouce Zdeněk Moták.

Michal Barinka sice Olomouc po pár vteřinách hry gólem nepřivítal, v osmé minutě jej nahradil jmenovec Gulaši střelou od modré, kterou ještě tečovala hostující obrana.

První přesilovku hry hosté využili a díky Jiřímu Ondruškovi vyrovnali skóre na 1:1. „Byl to velice statečný výkon. Odehráli jsme solidní první třetinu, drželi krok s domácími. Bohužel se nám nepodařil vstup do třetiny druhé, inkasovali jsme góly,“ dodal Moták.

Martin Erat mohl v úniku Kometu vrátit do vedení, puk však zastavila tyčka. Od druhé třetiny jí však na střídačce chyběl kvůli zranění.

Začátek druhé části stejně jako té první patřil Brnu. Po minutě a půl na 2:1 zvýšil Alexandre Mallet.

Také domácí přesilovka byla úspěšná. Peter Mueller pálil z první a ve třetím utkání z dlouhé pětizápasové domácí šňůry propálil brankáře Lukáše – 3:1. „Srazili jsme si do brány gól my, Olomouc samozřejmě narostl, i když jsme měli víc šancí. Hráč typu Martina Erata chybí, ale za takového stavu jsme to měli zvládnout,“ mrzelo Martina Zaťoviče.

V polovině druhé třetiny inkasoval Karel Vejmelka v úterý podruhé. Na vlastní branky bylo srovnáno. Puk totiž tečoval tentokrát brněnský Köhler.

Rozdělená přesilovka hostům pomohla. Sedmnáct vteřin po začátku třetí části vyrovnal Aleš Jergl – 3:3. „Na začátku jsme Olomouc přehrávali, po 3:1 jsme trochu polevili a dostali dva góly. Bylo v našich silách brát tři body, ale dva taky berem,“ okomentoval Kusko.

Prodloužení nerozhodlo, na řadu přišly nájezdy. Lukáše hned v první řadě nájezdů překonal třiadvacetiletý Silvestr Kusko a nakonec jeho gól zápas rozhodl. „Vždycky je to pěkný se prosadit v extralize. Je to nejvyšší liga tady, velmi kvalitní soutěž. Mám z toho radost,“ sdílel Kusko.

Kometa ziskem dvou bodů přeskočila Vítkovice, patří ji tedy čtvrtá pozice tabulky, nicméně s Vítkovicemi má stejný počet bodů, 56. V pátek ji dále čeká na domácím ledě tým z Karlových Varů, v neděli završí domácí sérii Litvínov. „Nájezdy nejsou loterie, máte na to hráče a Kometa má připravené hráče,“ ocenil Brno Moták.


Autor: Lucie Pinková

V City publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Křídlovická 34,Brno

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Brněnští strážníci neskrývají svá jména ani tvář. Lidé je mohou kontaktovat

  22.06.2019
  Strážníci městské policie, kteří se pravidelně pohybují ve svěřené lokalitě v Brně, už nebudou dále pro...

  FOTO: Brněnská Špitálka se změní na chytrou čtvrť. Projekt počítá s byty, parky, cyklostezkami i trolejbusem

  19.06.2019
  Nevyužívaná část areálu brněnských tepláren a přilehlé okolí se jednou změní v novou městskou, takzvanou...

  VIDEO: Opilec v Brně se snažil nasednout na cizí motorku, pokaždé ale upadl

  13.06.2019
  Zvláštní nápad dostal dvacetiletý opilý mladík v Brně, když si vyhlédl cizí motocykl a usmyslel si, že...

  Patří do Brna cirkusy se zvířaty? Obyvatelé města o tom mohou hlasovat on-line

  07.06.2019
  O tom, zda patří cirkusy s divokými druhy zvířat do 21. století, se vedou diskuze už delší dobu. Nyní...

  Brno nezapomíná na osobnosti a historii: nová jména ulic připomenou matematika i textilní továrnu

  05.06.2019
  Čtyři městské části podaly návrhy na pojmenování nových ulic, respektive na pojmenování prodloužení stávající...

  V Brně ze zazelenají střechy, zadrží vodu a chrání před mrazem. Město na ně lidem nabídne příspěvek

  30.05.2019
  Chcete přispět ke zlepšení životního prostředí v Brně a ještě k tomu dostat příspěvek od města? Pak zvolte...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: