Moravské "na ostří břitvy". Úvod závěrečné čtvrtiny ovládl Zlín. Brno padlo 2:4Zlín otočil zápas s Kometou a vyhrál 4:2. FOTO: hc-kometa.cz  Brno
  21.01.2017

Ševci otočili horký moravský mač s Kometou. Před vyprodanými tribunami nasázeli domácímu Brnu čtyři góly. Gesto fair-play ukázal Petr Okál i Libor Kašík.

Až do druhé poloviny zápasu držel Marek Čiliak jednobrankový náskok Brna. Ševci totiž promrhali vstup do hry, když Antonín Honejsek neproměnil trestné střílení. Pak Marcel Haščák tečoval Vincourovu střelu a Kometě připsal úvodní branku zápasu.

Náskok Brna stáhl bleskovou střelou Robert Říčka a vyrovnal – 1:1. „Po prvním góle jsme měli nějaké šance, škoda, že jsme je nevyužili a uklidnili to. Do brány jsme stříleli, aby to tam se štěstím aspoň padlo,“ okomentoval úspěšný střelec Brna Marcel Haščák.

„Ve druhé třetině jsme byli lepší, nicméně jsme góly dostali my. Měli jsme s tím něco udělat,“ mrzelo trenéra Brna Kamila Pokorného.

Třetí branka zápasu přišla na začátku třetí části. Oldřich Kotvan tak poprvé v pátek poslal Zlín do vedení. Petru Holíkovi pak vymetl pravou síť a zvýšil už na 3:1.

Přišlo Okálovo gesto fair-play, když odvolal vyloučení Brna. V brněnských srdcích ho zastínil Káňův gól na 2:3.

„Hrálo se velice slušně. Těmto gestům můžeme jen zatleskat a ocenit. Mělo by se to objevovat víc,“ uznal nakonec trenér Pokorný. K Petru Okálovi se v průběhu hry přidal se svým fair-play gestem i Libor Kašík.

Do prázdné brány se trefil na konečných 4:2 Dalibor Řezníček. Kometa tak prohrála pět ze šesti posledních zápasů.

„Jsme spokojeni, že jsme tu získali všechny body, hráče musím pochválit za předvedenou hru. Zlepšila se i produktivita,“ řekl hlavní zlínský trenér Miroslav Svoboda.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Křídlovická 34,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: