Na Kolišti dokopáno. Uzavírka skončila, důležitá brněnská tepna je znovu průjezdná  Brno
  14.12.2018

Konečně, oddychli si lidé, kteří museli kvůli výkopovým pracím na Kolišti jezdit objízdnými trasami. Kvůli hrozícímu dopravnímu kolapsu sice ulice nebyla úplně uzavřena, i tak ale její oprava způsobila nemalé komplikace nejen řidičům. Těm je nyní konec.

Páteční sedmá hodina přinesla důležitou událost pro Brňany. Po více než roční opravě a množství uzavírek je konečně plně průjezdná ulice Koliště.

„Velká rekonstrukce ulice začala na jaře loňského roku výměnou parovodů za horkovody. Tu prováděly Teplárny Brno do konce loňského září. Část stavby probíhala pod zemí, i tak ale bylo nutné omezit dopravu z důvodu bezpečnosti pracovníků. Stavba pak pokračovala rekonstrukcí kanalizace a vodovodu a následně i výměnou plynovodu tak, aby bylo opraveno co největší množství sítí,“ popisoval mluvčí brněnského magistrátu Radek Štěpánek.

Průběžná omezení se dotýkala přilehlých ulic Lidické, Milady Horákové či Bratislavské.  

„Omezení pokračovala i při celoplošné výměně konstrukčních vrstev vozovky či při rekonstrukci tramvajových zastávek u výjezdu z garáží u Janáčkova divadla,“ doplnil mluvčí.

Pak bylo ještě třeba vyměnit semafory. V listopadu navíc vše zkomplikovaly havarijní práce. Teď už je ale hotovo.

Od pátečního rána už řidiči Kolištěm projedou bez omezení.


Autor: Petr JindraMísto události: Koliště, Brno


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: