FOTO: Czechitas otevírá v Brně místo pro vzdělávání žen v IT. Plánuje 326 akcí za rok
Ve čtvrtek 5. září otevírá zájemcům v Brně nové možnosti vzdělávání organizace Czechitas. Především ženy a děti se naučí, jak zacházet s informačními technologiemi. V rámci týdne otevřených dveří si vyzkouší i například 3D tiskárnu.

Ženy a děti v Brně mají poprvé možnost vzdělávat se v informačních technologiích. V areálu CTP Ponávka nedaleko ulice Masná vznikl totiž takový první vzdělávací komunitní prostor ve městě, za kterým stojí nezisková organizace Czechitas. Czechitas House otevírá poprvé ve čtvrtek 5. září.

„Czechitas House je první komunitní vzdělávací prostor propojující naše absolventky, studenty, partnery a širokou veřejnost. Chceme Brnu nabídnout inovativní prostředí vhodné ke vzdělávání, networkingu, práci a vytváření nových příležitostí,” řekla zakladatelka organizace Dita Přikrylová.

Prostory zahrnující například kavárnu, relaxační místnost, dětský koutek, učebny pro kurzy a přednáškovou halu pro 300 osob mají rozlohu přes 1500 metrů čtverečních. Studenti zde poznají svět informačních technologií díky workshopům, přednáškám a meet-upům.

„Plánujeme v Brně uspořádat celkem 326 akcí pro zhruba šest tisíc účastníků za rok,“ upřesnila Lenka Franců, provozní ředitelka Czechitas, která celou spolupráci s developerem CTP řídila.

V rámci týdne otevřených dveří od 30. září do 4. října organizace představí svou práci ve speciálním programu. Vystoupí i popularizátor vědy Jan Lukačevič. Lidé si můžou vyzkoušet například práci s 3D tiskárnou v novém FabLabu. Více informací a registrace jsou dostupné na www.czechitas.cz/openweek.

Nezisková organizace Czechitas, kterou založila Dana Přikrylová, se ve svém vzdělávání zaměřuje na ženy a děti, které motivuje vyzkoušet informační technologie. Od roku 2014 realizovala přes 800 jednodenních workshopů a dlouhodobých kurzů s více než 15 000 účastnicemi bez ohledu na věk, předchozí vzdělání nebo pracovní zkušenost. Dalších 30 vzdělávacích akcí pro více než dva tisíce účastníků Czechitas udělala pro děti a dospívající bez rozdílu pohlaví.
Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: