Novic Plekanec vstřelil premiérovou branku, na Spartu to ale nestačilo. Nastoupil i Erat

06.12.2018

Brněnská Kometa se staronovými posilami v týmu nevyzrála na hosty z Prahy, rozhodnout muselo prodloužení. Velkou zásluhu na brněnských gólech měla druhá lajna sestavená zejména z nově nastupujících v této sezoně.

Jméno Tomáš Plekanec a jeho číslo 14 zaujalo své místo v jednom tisíci zápasech NHL a ve čtvrtek bylo na soupisce brněnské Komety v duelu proti Spartě, kam se po svém zámořském angažmá uchýlil po domluvě s kladenským majitelem Jaromírem Jágrem na střídavé starty. V druhé lajně k sobě přivítal Martina Erata, který si po domluvě s majitelem brněnského klubu Liborem Zábranským prodloužil „letní“ přípravu. Tyto dva nejen reprezentačně zkušené útočníky doplnil osmnáctiletý Karel Plášek.

Ten chvíli po tyčce od Petra Holíka z první lajny využil nabídky právě brněnské čtrnáctky a vstřelil úvodní gól zápasu – 1:0. „Věděl jsem, že je dva kroky za mnou a doufal, že puk přistane někde u něj. Jsem rád, že to vyšlo,“ těšilo novice v brněnském klubu pro Českou televizi.

Začátek druhé části hry díky přesilovce patřil hostům. Libor Kašík vyjetý z brány měl problém se vrátit do své základní pozice a tohoto chaosu Tomáš Pavelka využil – 1:1. Zápas okořenila také bitka a několik šarvátek, které zkrátka v duelu Sparta x Kometa chybět nemohou.

Brněnská první dvě lajny vzaly vedení zpět. Gól na 2:1 musel potvrdit i videorozhodčí, o pár vteřin později dělovkou zvýšil svou premiérovou trefou za Kometu na 3:1 Tomáš Plekanec. „Souhru v lajně jsem si užíval. Jsem překvapený, protože v NHL jsem poslední dva tři roky hrál hodně defenzivní roli. Tohle byl opak,“ liboval si střelec třetího gólu.

Sparta čtyři minuty před druhou sirénou snížila rychlou protiakcí Tomáše Pšeničky – 3:2. „Zdálo se mi, že jsme trochu povolili. Měli jsme ve druhé třetině hluchá místa. V zápase jsme měli víc příležitostí odskočit o víc jak dva góly. Je to škoda,“ dodal.

Poslední dvacetiminutovku jej napodobil Erik de la Rose, ten však na rozdíl od něj v přesilovce vyrovnal – 3:3.

Rychlý konec zápasu zařídil Andrej Kudrna v prodloužení. Výhrou 4:3 Sparta otočila zápas a brala ve čtvrtek na Mikuláše dva body. „Je to speciální zápas se spoustou emocí, ale zůstali jsme ve hře. Ve druhé třetině se nám povedly maličkosti a vyrovnali jsme hru,“ řekl trenér Sparty Uwe Krupp.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.