Parníky letos nalákaly 240 tisíc lidí. Zastávku Hrad Veveří za rok cestující nepoznajíPo přehradě se projelo nejvíc lidí za 19 let. Příští sezónu budou lidé jezdit z nové zastávky. FOTO: FB stránky DPMB  Brno
  19.10.2016

Lodní sezona na brněnské přehradě skončila návštěvním rekordem. Za šest měsíců začne další a obohatí ji novinka v podobě nového přístaviště. Zastávka Hrad Veveří bude totiž vypadat jako nová.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) slavil úspěch: 70. plavební sezona zaznamenala rekord. Od dubna do října se na lodích svezlo 240 tisíc lidí, což je největší počet za uplynulých devatenáct let.

Spousta návštěvníků přišla o prázdninách. „V červenci to bylo 76 tisíc lidí a v srpnu přes 70 tisíc. Díky tomu jsme v součtu dokonce překonali loňskou sezónu. Tehdy lodě DPMB převezli přes 210 tisíc lidí,“ informoval generální ředitel Miloš Havránek.

Sezóna započala v sobotu 16. dubna a obohatilo ji nové bezbariérového přístaviště na Kozí horce.

„Právě díky novému přístavišti byla tato zastávka vytížena stejně jako zastávka u Hradu Veveří. Naopak nejméně lidí nastupuje a vystupuje na přístavišti Skály a Mečkov,“ sdělil vedoucí lodní dopravy Martin Ecler.

Kapitáni a lodní mechanici mají i tak stále dost práce. V úterý na souš vytahovali první loď. Všechny se musí totiž v zimním období opravit a některé i znovu natřít. Z přístavišť se navíc musí svézt můstky a pontony.

Bystrc-Bitýška

Nová sezóna začne už za půl roku a zmodernizovaná tentokrát bude zastávka Hrad Veveří.

„V plavební sezoně zajišťuje DPMB pravidelnou linkovou dopravu z Brna-Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je dlouhá necelých 10 kilometrů. Lodě ji ujedou za 70 minut,“ prohlásila mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.

Flotila podniku s elektrickým pohonem se skládá z lodí Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart a jednopalubové lodě Brno.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: