Vzdělávací program HOBIT, který zachraňuje životy, se otevírá školám   Brno
  17.03.2017

Dokázali byste pomoci člověku, který upadl do bezvědomí? Víte, jak se v podobné situaci správně zachovat? Nemocnice u sv. Anny přichází s vylepšeným vzdělávacím programem, který má už děti a mládež připravit na chvíle, kdy je třeba zasáhnout a tím třeba i zachránit život.

V České republice zemře každý druhý na důsledky onemocnění srdce a cév. Jak dokazují moderní výzkumy, mnohým umrtím by bylo možné předejít správným a včasným zásahem. K tomu není třeba být profesionálním lékařem, zachránit život může každý z nás.

Jak se zachovat v krizových situacích, kdy někomu v našem okolí jde o život, má pomoci nová, vylepšená verze vzdělávacího programu HOBIT. Vznikl ve spolupráci Fakultní nemocnice u Sv. Anny a specializovaných pedagogů a zaměřuje se na žáky základních škol a víceletých gymnázií učí, jak reagovat na příznaky mozkové mrtvice a srdečního infarktu.

"Do inovativního multimediálního programu, který probíhá formou e-learningu, se mohou školy zapojit zcela zdarma, dodává Petra Veselá, tisková mluvčí nemocnice u sv. Anny v Brně.

Úspěšnost projektu HOdina BIologie pro živoT (zkráceně HOBIT) ukázal před časem čin dvou žáků základní školy v Židlochovicích na Brněnsku, kteří jako jediní z náhodných svědků kolapsů staršího muže dokázali zareagovat a správně provedenou resuscitací obnovit jeho životní funkce. Stalo se tak i díky tomu, že nedlouho předtím prošli kurzem HOBIT.
Autor: Lenka Jirků


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: