Patří do Brna cirkusy se zvířaty? Obyvatelé města o tom mohou hlasovat on-line  Brno
  07.06.2019

O tom, zda patří cirkusy s divokými druhy zvířat do 21. století, se vedou diskuze už delší dobu. Nyní se debata přesunula i na půdu druhého největšího města v Česku. Brněnská radnice totiž spustila on-line hlasování, ve kterém mohou obyvatelé Brna sdělit svůj názor na to, zda se mají městské pozemky pronajímat cirkusům se zvířaty.

Souhlasíte, nebo nesouhlasíte, aby město Brno pronajímalo své pozemky cirkusům s divokými druhy zvířat? Na tuto anketu se nyní svých obyvatel ptá vedení města Brna. Odpovídat mohou až do konce června na www.brnoid.cz  nebo osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a Turistického informačního centra města Brna.

„Před několika měsíci proběhla médii informace o tom, že město Znojmo nebude pronajímat pozemky cirkusům, které provádějí drezuru zvířat. Jelikož jsou drezury divokých zvířat tématem, které pravidelně rezonuje i v Brně, rozhodlo se vedení města uspořádat anketu a zjistit, zda Brňáci chtějí, aby se v Brně městské pozemky za účelem drezury divokých druhů zvířat pronajímaly. Váš názor nás zajímá,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Anketu iniciovalo vedení brněnské radnice, které má zájem zjistit názor obyvatel jihomoravské metropole. „V rámci hlasování bude zaznamenán anonymizovaný údaj o příslušnosti hlasujícího k městské části, aby bylo možné pracovat s názorem občanů i na lokální úrovni,“ řekla správkyně sociálních sítí brněnské radnice Kateřina Gardoňová. Hlasování je dostupné pouze pro občany města Brna ve věku od 15 let. Pro hlasování v e-shopu Brno iD je třeba mít plně ověřený zákaznický účet.


Autor: ) ( red

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: