První klimatizované "šaliny" pro Brno už se kompletují v dílně. Dvě vyjedou na konci roku  05. 09. 2019

Pracovníci ústředních dílen brněnského dopravního podniku začali pracovat na kompletaci nových tramvají. O celkem 41 kusů nízkopodlažních klimatizovaných vozů se vozový park podniku rozroste během následujících pěti let. Jméno i design tramvají vybírali ve výročním roce brněnské MHD sami lidé. První dva „Draci“ vyjedou na konci tohoto roku. Náklady na obnovu vozového parku činí zhruba 1,3 miliardy korun.

„Jedná se o průlomový projekt z hlediska pohodlí pro cestující, bude se jednat o první klimatizované tramvaje v Brně. Velkou předností je také to, že je budou skládat naši zaměstnanci a získají tak znalosti a zkušenosti, které pak využijí například při opravách vozů,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

Komponenty pro složení prvních dvou vozů se do rukou pracovníků ústředních dílen brněnského dopravního podniku dostaly v srpnu a ihned se začalo s pracemi.

„V tomto týdnu se jednotlivé díly lakují, na to naváže kabeláž vozů, zasklívání, práce mechaniků, elektrikářů a další,“ vysvětlil technický ředitel DPMB Jaromír Holec. Kompletace jednoho vozu potrvá čtyři až pět měsíců a podílet se na ní bude třicítka zaměstnanců.

Předností vozů z hlediska komfortu pro cestující je nízkopodlažnost a celovozová klimatizace, cestující mohou využít USB nabíječky a wi-fi připojení. Noví „Draci“ nahradí tramvaje typu K2 a budou vypravovány v pracovních dnech nejčastěji na linkách 4 a 10. Jméno i design tramvají vybírali lidé v otevřené soutěži DPMB.

„Dopravní podnik města Brna má s vlastním kompletováním vozů dobré zkušenosti, obdobný postup byl volen při rekonstrukcích tramvají typu T3 na VARIO LF a typu K2 na VARIO LF2,“ dodaal mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. 
Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: