První závod šampionátu je tu a zadarmo. Masarykovým okruhem se proženou motocykly i "sajdkáry"  Brno
  12.04.2019

Poslední víkend před Velikonocemi se v jihomoravské metropoli ponese ve znamení motorek. Na tamním Masarykově okruhu totiž pojedou závodníci první tuzemský šampionát - Jarní cenu Brna 2019. Motocykly na okruhu už potřetí v řadě doplní také sidecary.

V sobotu 13. i v neděli 14. dubna se na Masarykově okruhu pojede první závod sezony motorek. Přibližně tří stovky závodníků si může připsat body do tabulky hodnocení Mistrovství a Přeboru České republiky na přírodních okruzích.

„Na startu nebudou chybět jména jako Michal ‚Indy‘ Dokoupil, Kamil Holán nebo loňský vítěz v nejsilnější třídě nad 600 centimetrů krychlových Michal Prášek,“ řekl Petr Boháč, mluvčí brněnského Automotodromu.

Kromě motorek diváky potěší i závod sidecarů, které tento podnik doplní už potřetí v řadě. A stejně jako loni se na startovní pole postaví i česká posádka, která si teprve musí zvyknout a otestovat novou elektroniku. „Dorazila teprve minulý týden a po instalaci jsme ještě neměli čas ji pořádně odzkoušet. Motor otestujeme při pátečním tréninku, tak doufejme, že si to sedne. V opačném případě jsme připraveni přes noc vrátit zpátky starý motor, abychom mohli o víkendu jet,“ popsal Miroslav Medek, který bude svůj stroj sdílet s Radkem Koňaříkem.

Sidecary se utkají ve dvou závodních třídách. „Kategorie F1 a F2 se liší v objemu motoru. Sidecary F1 mají motor o objemu nad 600 centimetrů krychlových, F2 potom do 600 centimetrů krychlových,“ vysvětlil mluvčí.

Hučení motorů začne na specializované závodní dráze v Brně už v pátek tréninkem. Organizátoři vyhradili pro diváky tribuny C, T3 a T5 a vstup je zdarma. Přístupný bude i tzv. paddock, tedy zázemí závodníků za poplatek 150 korun.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Místo události: Masarykův okruh, Brno


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: