Psa, který sám cestoval tramvají, zradila konečná, jinak by za svou matkou dojelPes Ilustrační foto: facebook, Neoficiální stránka útulku MP Brno-Komín Zdroj: ilustrační foto  Brno
  14.10.2016

Legendy o psech, kteří bez problémů - sami a bez páníčků - cestují brněnskou MHD, patří k těm lepším historkám jihomoravské metropole. Nyní se k nim přidal psík, který majiteli proklouzl zavírajícími se dveřmi a pak nastoupil do tramvaje.

Obdivuhodný orientační smysl podle strážníků brněnské městské policie prokázal velký černý pes, na něhož jejich hlídku upozornili dispečeři dopravního podniku v Brně.

"Osamocené zvíře přicestovalo tramvají linky číslo pět na Mendlovo náměstí. Svým urostlým tělem budilo respekt u cestujících i u řidiče, jinak ovšem bylo přítulné," přiblížil jeho příběh mluvčí MP Brno Jakub Ghanem.

Přivolaní strážníci psa bez problémů vyvedli na ulici a spojili se s majitelem, jehož telefonní číslo si přečetli ze známky na obojku.

"Když se čtyřiapadesátiletý muž dostavil za hlídkou a strážníci se zajímali, jak se pes sám ocitl v tramvaji, dozvěděli se, že proklouzl zavírajícími se vchodovými dveřmi domu v Zábrdovicích," popsal mluvčí.

"Potom pravděpodobně doběhl na zastávku a nastoupil do tramvaje, kterou s majitelem obvykle jezdívá," líčil Ghanem.

Majitel chodívá se svým psem často ke známým, kteří vlastní fenu. "Je to matka psa, který sám cestoval tramvají," poznamenal mluvčí.

Pejska ovšem zradila nepravidelnost v jízdním řádu. "Tramvaj totiž nezajížděla až na Poříčí, jak je pes zvyklý, ale končila už ve smyčce na Mendlově náměstí," popsal.

Strážníci v tomto případě žádnou pokutu majiteli neuložili. "Usoudili, že k nápravě majitele protentokrát postačí domluva," ukončil příběh Ghanem.


Autor: ) ( red

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: