Půllitr s hádankami. Šalina pub od března přidává pojízdné hospodské kvízy

Jízdy v brněnském Šalina pubu doplní od 6. března také hospodské kvízy konající se každou první středu v měsíci. Zdroj: DPMB

15.02.2019
Pravidelnou brněnskou tramvajovou linku - jezdící po centru jihomoravské metropole a nabízející pasažérům ochlazení v podobě piva - čeká několik novinek. Každou první středu v měsíci od 6. března totiž doplní zábavu s půllitrem i dvouhodinový Pub kvíz.

Šalina pub na pravidelných projížďkách po Brně změní pouze cenu jízdného. Padesát korun za jízdu zůstane stejné jako v předchozích letech, pivo není v ceně lístku, ale za jízdu s populárním hospodským kvízem si pasažéři připlatí dvojnásobek, tedy na sto korun a 120 při nákupu u průvodčího.

„Pub kvízy budou s několika koly otázek. Celé týmy se budou přihlašovat prostřednictvím události na Facebooku vytvořené stránkou Šalina pub,“ řekla Hana Tomaštíková, mluvčí Dopravního podniku města Brna (DPMB).

Na své si přijdou i jednotlivci, kteří si hrací tým můžou poskládat až na místě. „Správný Brňák jezdí šalinou a pije Starobrno. To platí od zahájení provozu Šalina pubu beze zbytku. Ale my chceme nabídnout ještě víc, proto letos zavádíme kvízy, které jsou v kamenných hospodách velmi populární,“ prozradila manažerka Starobrna Petra Havlišová.

Lístky nejen na jízdy s kvízem prodává kancelář DPMB na Novobranské ulici anebo infostánek na Joštově ulici. Další informace o termínech jízd podává také přímo stránka Šalina pub, na které je možné si pro tým zarezervovat místo.

Mimořádné vyjížďky

Letos linka rozšířila svou nabídku také o speciální vyjížďky. Pasažéři se můžou dopravit třeba na červnové ohňostroje, nebo na Velikonoce popít zelené pivo. „„Jsem rád, že mohu s odstupem šesti let konstatovat, že nápad postavit pivní tramvaj Šalina pub a provozovat ji, nebyl špatný. Ukazuje se, že přetvářet nápady ve skutečnost je jediný způsob, jak přinést lidem něco nového, zábavného a svěžího,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Tento projekt hospody na kolech jezdí po Brně už od roku 2013 po spojení sil DPMB, pivovaru Starobrno a společnosti SNIP & CO. V tramvaji jezdící každou středu od března do června a od září do prosince čeká na 38 sedících a 17 stojících pasažérů skutečný výčep. Ve středy jezdí „šalina pub“ s veřejností, po celý rok pak nabízí možnost k firemním a soukromým akcím. „Šalina pub je oživením nabídky a výtečnou a vyhledávanou příležitostí pro organizované skupiny včetně projížděk s turisty, firemní eventy, rodinné oslavy a další akce. Za dosavadní dobu provozu jsme odjeli už 300 jízd s uzavřenými skupinami,“ řekl Ondřej Morávek ze společnosti SNIP & CO, která zajišťuje uzavřené jízdy Šalina pubu.


Autor: Lucie Pinková

V City jsem od začátku studia žurnalistiky. Nejčastěji jsem doposud psala sportovní reportáže a témata, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce.

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Hendikepovaní krasobruslaři z Brna se snaží probojovat na olympiádu do Švédska

  26.05.2019
  První krasobruslařský oddíl pro děti s hendikepem vzniká v Brně. Po třech letech kurzů se rozhodli organizátoři...

  VIDEO: Desítky tisíc lidí po celém Česku v sobotu nakoupili potraviny pro lidi v nouzi

  18.05.2019
  Trvanlivé mléko, rýže, luštěniny, konzervy, těstoviny, dětské výživy nebo třeba základní dětská drogerie....

  Brno bude muset víc stavět. Vloni se tam narodilo nejvíc dětí od roku 1984

  16.05.2019
  Dobrou zprávu hlásí jihomoravská metropole. Počet obyvatel města loni opět stoupl. Nejdůležitějším údajem...

  Neměl na útratu a zaplatil botami. Naboso vyrazil za kamarádem a sebrali ho strážníci

  15.05.2019
  Bez peněz do hospody nelez, říká se odjakživa. Na lidové moudro asi pozapomněl jedenadvacetiletý mladík....

  Brno hlásí příjezd legendy. Veterán MHD - trolejbus 9Tr - se vrátil ze služby na Ukrajině

  13.05.2019
  Ulicemi moravské metropole se proháněl v osmdesátých a devadesátých letech, pak poctivě sloužil novým...

  V Brně vznikne 15 startovacích bytů za skoro 50 milionů, rozhodla radnice

  10.05.2019
  Dva bytové domy s celkem patnácti byty vzniknou na Valchařské ulici. Radní v Brně vybrali zhotovitele...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: