Půllitr s hádankami. Šalina pub od března přidává pojízdné hospodské kvízy

Jízdy v brněnském Šalina pubu doplní od 6. března také hospodské kvízy konající se každou první středu v měsíci. Zdroj: DPMB

15.02.2019
Pravidelnou brněnskou tramvajovou linku - jezdící po centru jihomoravské metropole a nabízející pasažérům ochlazení v podobě piva - čeká několik novinek. Každou první středu v měsíci od 6. března totiž doplní zábavu s půllitrem i dvouhodinový Pub kvíz.

Šalina pub na pravidelných projížďkách po Brně změní pouze cenu jízdného. Padesát korun za jízdu zůstane stejné jako v předchozích letech, pivo není v ceně lístku, ale za jízdu s populárním hospodským kvízem si pasažéři připlatí dvojnásobek, tedy na sto korun a 120 při nákupu u průvodčího.

„Pub kvízy budou s několika koly otázek. Celé týmy se budou přihlašovat prostřednictvím události na Facebooku vytvořené stránkou Šalina pub,“ řekla Hana Tomaštíková, mluvčí Dopravního podniku města Brna (DPMB).

Na své si přijdou i jednotlivci, kteří si hrací tým můžou poskládat až na místě. „Správný Brňák jezdí šalinou a pije Starobrno. To platí od zahájení provozu Šalina pubu beze zbytku. Ale my chceme nabídnout ještě víc, proto letos zavádíme kvízy, které jsou v kamenných hospodách velmi populární,“ prozradila manažerka Starobrna Petra Havlišová.

Lístky nejen na jízdy s kvízem prodává kancelář DPMB na Novobranské ulici anebo infostánek na Joštově ulici. Další informace o termínech jízd podává také přímo stránka Šalina pub, na které je možné si pro tým zarezervovat místo.

Mimořádné vyjížďky

Letos linka rozšířila svou nabídku také o speciální vyjížďky. Pasažéři se můžou dopravit třeba na červnové ohňostroje, nebo na Velikonoce popít zelené pivo. „„Jsem rád, že mohu s odstupem šesti let konstatovat, že nápad postavit pivní tramvaj Šalina pub a provozovat ji, nebyl špatný. Ukazuje se, že přetvářet nápady ve skutečnost je jediný způsob, jak přinést lidem něco nového, zábavného a svěžího,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Tento projekt hospody na kolech jezdí po Brně už od roku 2013 po spojení sil DPMB, pivovaru Starobrno a společnosti SNIP & CO. V tramvaji jezdící každou středu od března do června a od září do prosince čeká na 38 sedících a 17 stojících pasažérů skutečný výčep. Ve středy jezdí „šalina pub“ s veřejností, po celý rok pak nabízí možnost k firemním a soukromým akcím. „Šalina pub je oživením nabídky a výtečnou a vyhledávanou příležitostí pro organizované skupiny včetně projížděk s turisty, firemní eventy, rodinné oslavy a další akce. Za dosavadní dobu provozu jsme odjeli už 300 jízd s uzavřenými skupinami,“ řekl Ondřej Morávek ze společnosti SNIP & CO, která zajišťuje uzavřené jízdy Šalina pubu.


Autor: Lucie Pinková

V City publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Dětem i zvířatům zavřeným v autech jde ve vedrech o život, varují policisté

  14.07.2019
  Venku čtyřicítky, v autě ještě o desítky stupňů víc. Vysoké teploty v horkých dnech ohrožují zvířata...

  Janáčkovy 165. narozeniny slaví Brno jeho tramvají. Kdysi skladatele málem přejela

  11.07.2019
  Brněnský hudební skladatel Leoš Janáček slaví 165 let. K nim mu město pořídilo tramvaj, web se zajímavostmi...

  Havlovu uličku už mají, teď přidají i lavičku - po Washingtonu a Dublinu

  03.07.2019
  Lavičky Václava Havla reprezentují českého státníka a dramatika v zahraničí a v mnohých městech lákají...

  ROZHOVOR: Biker Kolář sbírá tituly. Chtěl by zdolat i Burj Khalifu

  30.06.2019
  Osmadvacetiletý český bike trialista Vašek Kolář se svými freestylovými triky a jízdním stylem vyrovná...

  Žvýkání tabáku mají mladí stále víc v oblibě. Je škodlivější než kouření, varují lékaři

  29.06.2019
  V poslední době se mezi mládeží stále častěji lékaři setkávají s užíváním žvýkacího tabáku. V Česku je...

  Brněnští strážníci neskrývají svá jména ani tvář. Lidé je mohou kontaktovat

  22.06.2019
  Strážníci městské policie, kteří se pravidelně pohybují ve svěřené lokalitě v Brně, už nebudou dále pro...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: