Rozbouřený brněnský led ovládli Hradečtí až po nájezdech. Brno porazili potřetí v sezoně  Brno
  06.01.2019

Potřetí v sezoně se Hradec utkal s Brnem a potřetí uspěl. Vykřesané dva body po nájezdech jej přiblížily na tři body od prvních dvou pozic. Zápas měl však velmi vzrušený charakter kvůli nespočtu rozepří a vyloučení. Smoleňák a Malec vstřelili dva góly. Pavlík ten svůj druhý přidal po nájezdech.

Tabulkově šestá brněnská Kometa vyzvala ve druhém duelu z pětizápasové domácí šňůry Hradec Králové. Ten ji za prozatímní dvě odehrané hry letos přehrál ve statistice skóre 10:5.

Kometa začala stejně jako v posledních zápasech s Moutfieldem, a to tak, že vstřelila gól jako první. V lednovou neděli potrestal Jan Štencel od modré po patnácti vteřinách přesilovku.

Hlavní sudí si o pár minut později vyžádal videozáznam, aby nakonec potvrdil Smoleňákův vyrovnávací gól – 1:1. Dlouhé, několikaminutové čekání na rozhodnutí pobouřilo domácí fanoušky ke skandování „my chceme hokej“.

Gólová akce se rýsovala Radkovi Smoleňákovi i ve druhé třetině, bylo z toho však pouze břevno. „Hraje takový hokej, ale je mi jedno, kdo to je. Musíme dělat svoji práci,“ řekl brněnský Tomáš Malec.

Bitku na konci třetiny rozpoutalo seknutí po ruce chytajícího Brňana Karla Vejmelky, za kterého se postavil Michal Gulaši se zelenou helmou za prosincové statistiky v Radegast indexu. Kometa kvůli vyloučeným hrála minutu a půl ve třech.

Po Štenclově návratu z trestné lavice vstřelil Smoleňák druhý gól, stále v přesilovce, který rozpoutal další rozmíšku na ledě, puk totiž zřejmě do brány posunul zpod Vejmelkovy vyrážečky – 1:2.

Další bitka přišla vzápětí při vylučování domácích. Na domácí trestné se tvořila nová „lajna“, seděli totiž na ni hned čtyři brněnští hráči, mix první a druhé lajny.

Tomáš Malec napodobil úvodní gól a od modré propálil chytajícího Jaroslava Pavelku a srovnal velmi rozbouřený zápas – 2:2. „První i druhý gól dotlačili z brankoviště, což se nám nelíbilo. S tím se nedalo nic dělat. Nechali jsme se unést trochu emocemi, ale vždy jsme se dokázali vrátit jako tým a těžký zápas aspoň zremizovat,“ okomentoval Tomáš Plekanec.

Alexandre Mallet se poté pustil ve hře do Matěje Chalupy, bitka však skončila předčasně, hradeckému útočníkovi totiž Brňan roztrhl dres a musel zápas dohrát v dresu bezejmenném. „Hrálo se důrazně hlavně u brány a z toho vznikly ty potyčky,“ okomentoval důraz Malec.

Rychlost střelby, navíc v přesilovce se zřejmě vyplácí. Ověřil si to Petr Koukal sedm vteřin po začátku odpočítávání přesilovky – 2:3.

Střely od modré jsou v neděli pro Kometu rozhodující. Malcovo vyrovnání však netrvalo dlouho. Za pár vteřin se Radovan Pavlík sám proti Vejmelkovi nemýlil – 3:4. „Netrefil jsem hráče, to je důležité. Gólman myslím že neviděl, to taky ke gólu pomohlo,“ radoval se Malec.

„Ránu má skvělou, na tréninku střílí výborně. Sedlo mu to a trefil bránu. Je super, že se takhle někdo trefí, kdo většinou góly nedává,“ pochválil Malce Plekanec.

Martin Zaťovič ještě v power-play vyrovnal na 4:4.

V prodloužení byla spousta šancí, Smoleňák jel dokonce trestné střílení, ale Vejmelka si jej pohlídal. Rozhodnout musely nájezdy.

Jediným střelcem druhého nastavení byl Filip Pavlík, díky kterému vyhrál Hradec 5:4 po nájezdech. Hradečtí se tak na tři body přiblížili prvním dvěma pozicím, které mají shodně 63 bodů. „Byl to super zápas plný emocí, což je pro diváky zajímavé, navíc padlo hodně gólů. Prohra ale prostě mrzí,“ dodal Malec.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Místo události: Křídlovická 34, Brno


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: