Seniorka se v centru Brna sesunula k zemi. Oživovali ji kolemjdoucí i strážníci  08.12.2018

Strážníci úspěšně resuscitovali šestasedmdesátiletou seniorku v centru Brna, když se jí udělalo nevolno a upadla na zem. Záchranáři ji poté odvezli na urgentní příjem.

Ženě se ve čtvrtek při cestě k lékaři udělalo nevolno a v Masarykově ulici upadla na zem. To, že seniorka nejeví známky života, oznámila na tísňovou linku městské policie opodál stojící žena.

„Za dvě minuty byla na místě hlídka městské policie a strážníci okamžitě vystřídali kolemjdoucí, kteří seniorce poskytovali první pomoc,“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Strážníci se střídali v nepřímé srdeční masáži dlouhé minuty a neustále sledovali ženin zdravotní stav.

Následně dorazila do Masarykovy ulice také další hlídka, která z auta přinesla defibrilátor, na nějž ženu připojila a další strážci zákona usměrňovali provoz.

„Strážníci pokračovali v resuscitaci až do příjezdu přivolaných záchranářů. Těm hlídka pomohla ženu naložit na nosítka, na kterých ji záchranáři převezli do sanitky,“ dodala mluvčí městské policie.

Zdravotníkům se podařilo po několika minutách obnovit životní funkce šestasedmdesátileté ženy a následně ji přepravili na urgentní příjem do bohunické nemocnice. Hlídka mezitím o všem vyrozuměla seniorčinu dceru, která už svou matku hledala.
Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: