VIDEO: Buď ho zbiješ, nebo tě zastřelím, hrozil v Brně třináctiletý mladík s pistolí v ruceTřináctiletý hoch s plynovou pistolí v ruce vyhrožoval dalšímu chlapci. Reprofoto: Městská policie Brno  Brno
  13.02.2017

V nebezpečnou šarvátku se zvrtlo setkání tří teenagerů u brněnské nákupní galerie. Nejmladší z nich, teprve třináctiletý hoch, tasil pistoli a druhého dospívajícího pod pohrůžkou zastřelení nutil, ať zbije třetího z party. Když se na místo blížili strážníci, dal se na útěk.

Nebezpečné hry si všimla bezpečnostní ochranka obchodního centra, která zalarmovala strážníky s tím, že se před obchodní galerií napadlo vzájemně několik lidí. 

"Strážníci podle popisu bleskově vypátrali čtrnáctiletého a patnáctiletého chlapce. Na mladšího z nich údajně neznámý mladík vytáhl pistoli a pod pohrůžkou zastřelení ho nutil, aby staršího hocha zbil. Chlapec to podle svých slov v obavách o svůj život nakonec udělal," uvedl mlubčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Ti podezřelého strážníkům ukázali, a ten se okamžitě dal na útěk. Hlídka strážníků ho ale po několika metrech dohnala a za použití donucovacích prostředků zastavila.

Strážníci u něj skutečně našli plynovou pistoli s plně nabitým zásobníkem. "Jednalo se o věrnou kopii pistole Glock 17. I pro zkušené strážníky bylo překvapením, když mladík prohlásil, že je mu teprve třináct let. Jeho věk následně potvrdili i přivolaní státní policisté," dodal Ghanem.

Policisté vzhledem k věku chlapce tak budou muset případ odložit. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: