Trolejbusy dojedou v Líšni až na Jírovu ulici. Natažení trolejí vyjde na 125 milionůRadní Brna vybrali zhotovitele na prodloužení tratě v Líšni.  Brno
  09.10.2018

Trolejbusová trať v Líšni povede až do Jírovy ulice. Rada města Brna vybrala firmu, která trolejovou trať prodlouží. Stavba bude dokončena za patnáct měsíců a vyjde na necelých 125 milionů korun.

Cestující se dočkají prodloužení trolejbusové trati v Líšni až do Jírovy ulice. Zlepší spojení mezi jihovýchodní částí líšenského sídliště a středem města a část autobusové dopravy tak nahradí ekologičtější trolejbusy.

„Prodloužení trolejbusové linky není důležité jen pro cestující, kterým umožní pohodlnější cestování bez náročného přestupování. Provoz bude levnější a ekologičtější, doprava se zklidní, takže z toho budou mít užitek všichni obyvatelé sídliště,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

Brněnští radní v úterý vybrali i zhotovitele, který trolejbusovou trať dostaví. Bude jím Společnost Novolíšeňská. Vysoutěžená firma povede novou trolejbusovou trať po stávající silnici, kde nainstaluje 1600 metrů trolejového vedení a 1200 metrů kabelové trasy. Součástí nové trasy bude i nová měnírna vybudovaná v obratišti Jírova a také sociální zázemí pro řidiče MHD. Úprav se dočkají také zastávky, odstavná plocha a smyčka na Jírově.

Zhotovitel začne práce sedm dní po podpisu smlouvy. Celé stavba by měla být dokončena do patnácti měsíců a neměla by přesáhnout částku 125 milionu korun.


Autor: Svatoslav Hořínek

Místo události: Jírova ulice,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: