Bílí tygři v Brně nekousali. Kometa je s Haščákem zkrotila 7:2

Brno
  06.10.2017

Kometu nepřekonal ani Liberec a tak má brněnský celek další vlaštovku. Marcel Haščák se trefil dvakrát. Hosté si koledovali o debakl.

Kometa se musela obejít bez obránce Ondřeje Němce, ten si v minulém zápase s Vítkovicemi natáhl třísla. Hráči jej dokázali bravurně zastoupit. „V mém případě to byl nejlepší zápas,“ usmíval se Haščák.

Hned v první části se Dominik Lakatoš postaral o nárůst konta Liberce ve vyloučených minutách. S dvouminutovým trestem dostal i desítku za nesportovní chování. Kometa však ve výhodě neskórovala. To až v osmnácté minutě hry. Martin Erat backhandem a blafákem překonal chytajícího Romana Willa.

Liberec se dočkal ve druhé třetině otočení. Nejprve srovnal Martin Bakoš, navázal Jan Ordoš – 1:2.

Teď byla Kometa týmem, který musel dotahovat. Jakub Krejíčk mohl skórovat, střelu zastavila tyč. Mezi ně se už trefil Tomáš Vincour – 2:2.

Brněnský Martin Zaťovič zvedl na stadionu náladu ještě o něco víc. V oslabení se utrhl a v nájezdu zvýšil na 3:2. „První dvě třetiny mohly být i lepší,“ řekl Haščák.

Ve třetí třetině se s góly roztrhl pytel. „Dnes to byla obrovská škoda, měli jsme to dobře rozehrané,“ řekl liberecký Lukáš Vantuch.

Mnozí se dočkali i sporného gólu. I když v brankovišti a zároveň i pod Willem ležel brněnský hráč, rozhodčí přesto Krejčíkovu branku uznali – 4:2.

Na 5:2 a následně i na 6:2 zvýšil Marcel Haščák. Ten se z mnoha svých šancí, které neproměňoval, konečně dočkal gólu. „V třetí třetině se na něco čekalo a začalo nám to tam padat,“ řekl Haščák.

Halou se nenesly jen bubny a pokřiky, ale i debakl. Vojtěch Němec totiž vedl Kometu ještě dál, když zvýšil na 7:2. „Kometa přelomila zápas na svou stranu, tím vyhrála,“ dodal Vantuch.

Haščák se sice hattricku nedočkal, za to pár pěkných ran do hlavy ano. Završením večera byla bitka mezi ním a Vantuchem. „Skoro jsem ho měl, nedosáhl jsem na něj. Byl vysoký a měl dlouhé ruce. Já blbec si vždycky vyberu ty největší. Příště zvážím, koho si vyberu,“ smál se dvougólový střelec, který doufal, že diváky pobavil.

Martin Erat si připsal v zápase jeden gól a tři asistence. „Třetí třetina je zničila, byli naštvaní. Dělali fauly, blbosti. Jsem rád, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce a nikdo není zraněný,“ dodal brněnský střelec Haščák.

Kometa po vítězném mači 7:2 proti Liberci obsadila první místo v tabulce extraligy.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Křídlovická 34, Brno

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.