Letiště v Brně vypravilo vloni 202 tisíc lidí, meziročně mu ubylo 50 tisíc cestujícíchLetiště je s loňským rokem spokojeno. Ilustrační obrázek.  Brno
  25.02.2017

Do letadel z brněnského letiště nasedlo vloni téměř o padesát tisíc lidí méně, než za rok 2015. Pokles byl patrný především v počtu cestujících mířících na dovolenou. Naopak nejvíce jsou využívány takzvané obchodní linky, které slouží podnikatelům při cestě za byznysem, těch o 20 tisíc oproti předchozímu roku přibylo.

Nervozita ohledně bezpečnostní situace ve světě i na letištích. I to je pravděpodobně příčina poklesu počtu cestujících, kteří vloni využili brněnské letiště. Úbytek byl patrný v hlavní turistické sezoně, kdy se z brněnských Tuřan na dovolenou vypravilo téměř 202 tisíc cestovatelů.

"Loňskou sezónu v tomto ohledu poměrně citelně ovlivnila nepříznivá bezpečnostní situace v některých oblíbených turistických destinacích a v porovnání s předchozím létem odletělo na dovolenou o dvacet procent lidí méně," uvedla mluvčí brněnského letiště Kateřina Píchalová.

Za celý loňský rok odbavovací halou brněnského letiště prošlo 417 725 cestujících, zatímco v roce 2015 to bylo 466 046 lidí.

  Počet cestujících za jednotlivé roky

2015 - 466 046

2016- 417 725

Přesto letiště loňský rok považuje za úspěšný -  co se týká pravidelných linek. Ty totiž tvoří víc než polovinu celkových odletů. Na pravidelných linkách bylo vloni odbaveno 216 tisíc cestujících, celkově se v pravidelné dopravě zvýšil počet cestujících o dvacet tisíc lidí oproti předchozímu roku.

Brno je celoročně propojeno s Londýnem, Eindhovenem a Mnichovem, odkud navazuje v průběhu tří hodin zhruba sto dvacet letů do dalších destinací na celém světě,“ nastínila mluvčí letiště Pichalová.

Nabídku pravidelných letů navíc posílilo nové spojení s Mnichovem. Za prvních dvanáct měsíců mezi Brnem a Mnichovem cestovalo téměř 12 tisíc lidí, což je průměrně 50 lidí denně.

V roce 2016 brněnské letiště zaznamenalo více než 40 tisíc pohybů všech letadel. Co se týče odbavení nákladu, celkově bylo odbaveno 4 150 tun zboží v pravidelné i nepravidelné letecké dopravě.


Autor: Lukáš Vaňkát

Místo události: Letiště Brno-Tuřany 904/1,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: