Už žádné přestupy. V expresní lince mohou Brňané cestovat výrazně kratší dobuUž žádné přestupy. Brňané budou po městě s expresní linkou cestovat výrazně kratší dobu. FOTO: DPMB  Brno
  10.11.2016

Město spolu s dopravním podnikem zavádějí novou expresní linku E56, která by měla urychlit spoje a dopravu mezi vybranými stanicemi. Předešlá expresní linka, která přešla do provozu na začátku září, si již získala velkou oblibu.

Dopravní podnik města Brna zavede v jihomoravské metropoli novou expresní linku. Provoz autobusové linky E56 spustí město 12. prosince a propojí zastávky Nemocnice Bohunice – Královo Pole, nádraží a Technologický park.

„Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že lidé mnohem raději využijí komfortního a rychlého spojení autobusy, pokud mají tu možnost. Město se proto bude snažit postupně propojovat vzdálené konce města podobnými spoji,“ informoval náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

Linka E56 poměrně výrazným způsobem zkrátí dobu jízdy a cestující díky ní nebudou muset přestupovat.

Výhoda malého počtu zastávek

„Autobusy, které budou využívat tunely velkého městského okruhu, pojedou ve špičkách pracovních dnů v intervalu 15 minut a jízdní doba v celé trase bude v průměru 25 minut,“ oznámila mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.

Na novou linku se mohou těšit zejména cestující, kteří budou jezdit na zastávky jako je třeba Nemocnice Bohunice, Univerzitní kampus, Podnikatelská, Královo pole, nádraží, nebo Pisárky, Edisonova a Technologický pak.

„Princip expresních linek je postaven na tom, že mají co nejméně zastávek, aby byla jízdní doba co nejkratší,“ uvedl vedoucí dopravního provozu DPMB Jan Seitl.

Uzel Královo Pole, nádraží propojuje městskou dopravu se železničními linkami S3 a R3 do Kuřimi a Tišnova, ale dále zprostředkovává dopravu s jedním přestupem a rychlé spojení pro valnou většinu městských částí na severovýchodu Brna.

Město chce expresní linky posílit

Nová linka se obyvatelům představí ve středu 9. listopadu, kdy nastanou testovací jízdy. Od osmi hodin ráno do čtyř hodin odpoledne budou spoje jezdit mezi zastávkou Nemocnice Bohunice a Technologickým parkem a zpět v hodinových intervalech.

„První expresní linku E50 zavedl DPMB v polovině prosince loňského roku. Tato linka z Bystrce až na Černovickou terasu zajišťuje časově atraktivní spojení průmyslové zóny s oblastmi Bohunic, Starého Lískovce, Kohoutovic, Bystrce, a to včetně přímého propojení Černovické terasy a Komárova,“ prohlásila Lukšová.

Expresní linka se u lidí v Brně a okolí těší velké oblibě. Je o ni totiž nadprůměrný zájem a už kvůli tomu se bude posilňovat.

Od 1. září jezdí po Brně i expresní linka E75, které se hodně podařilo zrychlit dopravu mezi Černovickou terasou, Starou osadou a Židenicemi, nádraží.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: