Zbrojováckou sezonu zahájí rizikové derby s velkým rivalem: na Srbskou míří BaníkZbrojovka v přivítala Baník v prvním kole v sezóně 2015/2016 FOTO: Vlastimil Homola  Brno
  23.07.2017

Úvod první fotbalové ligy přinese do jihomoravské metropole tradiční duel dvou velkých rivalů. Na stadion v Srbské ulici zamíří fotbalisté Ostravy, kteří se po roce vrátili mezi domácí elitu. Utkání strážnici vyhodnotili jako rizikové, na fanoušky tak čeká 28. července kromě fotbalu i dopravní omezení.

Začátek fotbalové sezony bude na jižní Moravě podle brněnských strážníků divoký. Zápas mezi tradičními soupery z Brna a z Ostravy vyhodnotili odborníci Městské policie Brno jako rizikový.

Tvrdé jádro obou týmů považuje své protějšky za !velké" nepřátele, o čemž svědčí i chorály, které se ponesou z ochozů.

V den zápasu pohlídá Srbskou ulici stovka strážníků. „Napětí na stadionu může ovlivnit jistá vyhladovělost ostravských příznivců, jejichž tým se vrací do soutěže po ročním působení v nižší lize,“ řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Srbskou strážníci uzavřou

Vzhledem k očekávanému zájmu fanoušků Ostravy i Brna se do bezpečnostního opatření intenzivně zapojí i dopravní jednotka strážníků.

„V blízkosti Srbské ulice bude působit desítka strážníků zaměřených na dodržování dopravních předpisů. Jejich pozornosti neujde například ani Skácelova ulice nebo Slovanské náměstí,“ uvedl mluvčí.

„Na nezbytně nutnou dobu před utkáním omezíme průjezd Srbskou ulicí v úseku mezi ulicemi Riegrovou a Boženy Němcové. Přibližně po dobu jedné hodiny vyloučíme dopravu na tomto místě i po skončení utkání,“ dodal.

Ostravští fanoušci se těší na návrat do první ligy

Kromě strážníků si atraktivity utkání všímají jak místní, tak celostátní média. Podle ředitele Městské policie Brno Luboše Oprchala v návštěvnosti sehraje roli počasí, ale také návrat Baníku do nejvyšší soutěže.

„Bereme v potaz, že los připadl na Baník hned v prvním zápase a euforie hostů bude pravděpodobně velmi znatelná,“ uvedl Oprchal.

Zájem o fotbal mezi příznivci Baníku neochladl ani navzdory ročnímu prvoligovému půstu - právě naopak: za svým Baníkem jezdili ve velkých počtech všude po republice i v nižší soutěži.

„Fanoušci měli příležitost se semknout při utkáních se soupeři jako jsou Vítkovice, Opava nebo Třinec. Všechna tato klání byla vnímána jako prestižní derby,“ poznamenal Ghanem.

ČTĚTE TAKÉ:

Liga plná zahraničních hvězd začíná i sázkařům, tipují na titul pražskou Slavii​

FC Vysočina zahájí ligu v Karviné, v nejvyšší soutěži startuje pošesté v řadě​


Autor: Lukáš Vaňkát

Místo události: Srbská,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: